Po rozmowie telefonicznej.

W rozmowie telefonicznej (okręg Częstochowa) powiedzieli mi, że nie liczą średniego rocznego odłowu.
Oni liczą dzienny odłów i to w zależności od łowiska.
Poprosiłem o podani mi przykładowo łowiska najlepiej wypadającego w tym zestaweieniu.
W okręgu Częstochowa jest nim zb. zaporowy Poraj. Średni dzienny odłów wędkarski wynosi tam 1,06 kg (i to jest jak powiedział mój romówca - najlepszy wynik w woj. Śląskim).
Czyli gdyby wyjśc z założenia że wędkarz łowi statystycznie 50 dni w roku na tym łowisku. Jego wyniki mogłyby byc zbliżone do tego co podają rybacy. Jednak na pytanie; ile dni statystyczny wędkarz spędza na tym łowisku nie dostałem odpowiedzi.
Czyli Tomek. Twoje 180 kg jest z kosmosu wzięte. Bo skoro Poraj ma najlepszy wynik w Śląskim. Aby wynik był prawdziwy Katowice musiały by miec też taki Poraj i na nim musiało by zasiadac 50 000 katowickich wędkarzy 180 dni w roku.
Zapytałem jeszcze mojego rozmówcę czy to możliwe aby w okręgu Katowice średni roczny odłów wędkarski wynosił 180 kg. Odpowiedz brzmiała: absolutnie niemożliwe. Nierealne. Rozmówca zaczął mi opowiadac, że na stawach rybnych gdzie się płaci się za rybę ... przerwałem mu że chodzi mi o ogulnodostępne wody okręgu Katowice.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany link. Jest co pooglądać! Każdy hobbysta wędkarz winien być raczej zadowolony.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).