biała pszenica

Biała pszenica to pszenica ozima. Rzadkość teraz, ale na bazarach czasem bywa. Jest niezastąpiona jako przynęta na płocie. Rozpoznać można dopiero gdy się porówna dwa gatunki na dłoni. Pszenica powszechnie dostępna to tzw."czerwona" i jest wyraźnie pomarańczowo-brązowa, szczególnie po ugotwaniu.
Czerwoną pszenicę może lubi ptactwo, ale nie płocie! Próbuj na targach, gdzie handlują prawdziwi rolnicy, w sklepach nie będzie.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Kolega poprosił mnie o zakup białej pszenicy. Zwiedziłem kilka targowisk, sklepów wędkarskich, zoologicznych itp. lecz bez skutku. Może ktoś udzieli mi informacji na ten temat. Być może jest jakaś inna nazwa tej pszenicy, obowiązująca w handlu. Wiem tylko, że wczodzi ona w skład karmy dla gołębi. Więcej nie wiem nic. Czuję się w tej chwili dziwnie, bo szukam i szukam... bez skutku. Nazwa tej pszenicy jest używana w Warce( tam mieszka ta osoba). Może ktoś mi pomoże? Z góry dziękuję. Po prostu nie wiem co robić i jest mi głupio, że nie mogę mu tego kupić- on też jest wędkarzem. Gdy byliśmy na Mazurach- ciągnął na to piękne płocie. Nie łowię tych ryb lecz obiecałem sprawę pszenicy załatwić. Za 2 tygodnie jadę do Warki i nie wiem co mu powiem. Będzie mi po prostu głupio. Proszę... pomóżcie. Może i ja będę miał kiedyś okazję czymś się zrewanżować i komuś pomóc.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).