kijek na pstrągi

Norbert Jakubczyk

Dobór zestawu zależy od wielu rzeczy, ale podpowiem coś w skrócie. Długość kija dobierz do łowiska: na większych rzekach - max. 2,70 m; na małych ciurkach lepsza będzie długość 2,40 m; ciężar wyrzutu do 14 lub do 17g; akcja fast; ugięcie progresywne (na całej długości pod większym obciążeniem). Średnica żyłki to 0,18-0,20 mm, b. dobrej jakości, mało rozciągliwa.
Udanych zakupów!
Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1186

mam zamiar zaczac spiningowac na rzeczce grabowa na pomorzu, jest to niewielka miejscami mocno zakrzaczona rzeka, licze na pstragi, doradzcie jaki sprzet zakupic na takie lowienie, ja myslalem o wedzisku 270-300cmm o wyrzucie 5-20, zylce 0,18. Jest to jednak temat dla mnie nowy wiec nie chce popelnic bledu przy zakupie, prosze doradzcie
pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Forum

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).