Przyczyna

Tomasz Płonka

Jasne że siatki i kłusole to problem. Ale wędkarze to TAKI SAM PROBLEM. I brak ryb jest właśnie z tego powodu tak samo, a nawet powiedziałbym że to w 50% z winy mięsiarzy.
Najłatwiej jest "załatwić" mięsiarzy, bo kłusola trudniej namierzyć, a siatki zdjąć z wody może tylko gospodarz. Zacznijcie myśleć że mięsiarz to wróg nr 1 i zacznijcie od nich, a nie od zmiany prezesa ZG jako panaceum na ryby w wodzie. Władze są winne za mięsiarski RAPR, za nisprawiedliwe opłaty, w których preferuje się dziadków napierdzielających ryby worami za 80zł rocznej składki.
Poza tym dane , które przytaczam po rozmowie telefonicznej są może nie do końca dobrze przeze mnie zacytowane, ale 180kg średnio na ryj to na 99% prawda - i kurna pójdę kajś i wam zeskanuję te dane jak nie wierzyta.

To że ty czy inni nie łowicie ryb, nie zabieracie, to nie znaczy że inni ryb nie żrą. Żrą na potęgę za nas, za naszą kasę. Pamiętaj, że średnio internauci to po pierwsze ściemniacze i teoretycy a po drugie są mało nad wodą (zobacz na godziny wpisów - większość klika z pracy, czyli to nie 40-letni emeryci z kopalni czy z milicji co są nad wodą 300 dni w roku). Jak ktoś jest 20 razy w roku na rybach to co on tam złowi, najwyżej 20 kilo za 80zł to jest 4 zł/kg. Na karpia przeliczając normalna cena w hurcie. Ale ci co za 80 zł biorą 200-300kg rocznie wyrabiają normę za nas, czyszczą wody do spodu lepiej niż rybak, a kilo mięcha ich kosztuje grosze.
I tych gnojów trza udupić!!! Mam już w nosie kto jest prezes, a kto ichtiolog, byle się pozbyć znad wody tego tałatajstwa. Nawet niepopularny generał rozumie, że składka od mięsiarza jest nic nie warta bo on więcej czyni szkód niż są warte jego pieniądze. Więc kudre piszcie jakieś petycje, jakieś listy, podpierdzielajcie jak sie da i zaraz po siatkach weźcie się za mięsiarstwo. Chyba że nie macie czasu, to ok.
Ale nie piszcie głupot, że się PZW chwali na wyrost odłowem 50kg na twarz, tylko sprawdźcie dane najpierw.

Od zawsze porządnie wypełniam rejestr - mam wszystko wpisane, to znaczy każdą dniówkę bo ryby na razie wszystkie wypuściłem. Na nieporządne wypełnianie rejestru nie ma innego wpływu, jak tylko kontrola, kara za brak wpisu. Jak wprowadzono wszędzie rejestry to na RO wszyscy biadolili jakie to bez sensu, jakie to trudne, lamenty kurka i narzekania na władze PZW. No to kurna nie wypełniajmy, piszmy bzdury a się cieszmy że znowu komuś się udało "dowalić". Zajebista przyszłość się rysuje - wody zdychają a nie ma komu powalczyć, nawet porządnie rejestru wypełnić, zadać sobie trudu trochę.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).