Okres

Mateusz Sławiński

A mi się cały czas wydawało że od początku marca do końca maja, sandały mają na zalewie okres. Mój błąd. Ale przytoczmy fragment Rozporządzenia Ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 20 lipca 2004 r. w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich oraz szczegółowych warunków wykonywania rybołówstwa morskiego:
§ 3. Ustanawia się okres ochronny dla sandacza w terminie od dnia:
1) 25 marca do dnia 10 maja na obszarze wód na zachód od południka 16°40'00" długości geograficznej wschodniej;
2) 10 kwietnia do dnia 31 maja na obszarze wód pomiędzy południkami 16°40'00" a 19°21'00" długości geograficznej wschodniej;
3) 20 kwietnia do dnia 10 czerwca na obszarze wód na wschód od południka 19°21'00" długości geograficznej wschodniej.

I tak np. Elbląg leży na południku 19° 24'15'' czyli przyjmuje się podpunkt 3, Frombork leży jeszcze dalej na wschód bo na południku 19° 41'. Nie wiem jak to jest w praktyce ale w tym przypadku okres ochronny powinien być chyba od 20 kwietnia do 10 czerwca.
Pozdrawiam i dzięki za uwagę.
Mateusz
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Witajcie koledzy czy ktos moze mi pomóc jak i gdzie lowic sandacze i okonie w okolicach Frąborka poniewaz wybieram sie w nastepny weekend w te okolice mam zarezerwowana łodke

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).