Okres

Mateusz Sławiński

A mi się cały czas wydawało że od początku marca do końca maja, sandały mają na zalewie okres. Mój błąd. Ale przytoczmy fragment Rozporządzenia Ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 20 lipca 2004 r. w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich oraz szczegółowych warunków wykonywania rybołówstwa morskiego:
§ 3. Ustanawia się okres ochronny dla sandacza w terminie od dnia:
1) 25 marca do dnia 10 maja na obszarze wód na zachód od południka 16°40'00" długości geograficznej wschodniej;
2) 10 kwietnia do dnia 31 maja na obszarze wód pomiędzy południkami 16°40'00" a 19°21'00" długości geograficznej wschodniej;
3) 20 kwietnia do dnia 10 czerwca na obszarze wód na wschód od południka 19°21'00" długości geograficznej wschodniej.

I tak np. Elbląg leży na południku 19° 24'15'' czyli przyjmuje się podpunkt 3, Frombork leży jeszcze dalej na wschód bo na południku 19° 41'. Nie wiem jak to jest w praktyce ale w tym przypadku okres ochronny powinien być chyba od 20 kwietnia do 10 czerwca.
Pozdrawiam i dzięki za uwagę.
Mateusz
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8430

Witajcie koledzy czy ktos moze mi pomóc jak i gdzie lowic sandacze i okonie w okolicach Frąborka poniewaz wybieram sie w nastepny weekend w te okolice mam zarezerwowana łodke

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: GetSimple

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).