Right menu

Buscar

Publicidad


Pstrągi na lubelszczyźnie

Andrzeju,

Jako osobie łowiącej w Bystrej podoba mi się pomysł podniesienia wymiaru. Natomiast nie podoba mi się zwiększenie limitu. Bo jak sam zauważyłeś - jest grupa która zabiera jednego pstrąga na rok (w tym roku nie wziąłem żadnego) i takie które biorą 50. Pierwsza grupa nie zmieni raczej swoich zwyczajów, natomiast druga zacznie zabierać 100 - bo przypuszczam że są to ci którzy przyjeżdżają po mięsko.

Powiem tak - na początku byłem przeciwny limitowi 1szt - no bo jak mi się pstrąga zachce to jednego 35-40cm nie warto brać (a takie się najczęściej łowi). Więc przestałem zabierać, chyba że progenitura zaczęła naciskać ("Tata, kiedy jakąś rybę przywieziesz") - w zeszłym sezonie zabrałem trzy pstrągi ok. 35cm dla małego, w tym roku żadnego. Dzisiaj patrzę na to nieco inaczej u uważam że ten limit był słuszny i szkoda że go zniesiono. Nowy rachunek przemawia na naszą i pstrągów niekorzyść.

Co do kontroli - w sezonie 2005 przesiedziałem nad rzeką sporo dni, głównie na tygodniu (taka praca że miałem wolne w dni robocze) i niestety kontroli nie uświadczyłem. Nie wiem jak było w tym roku, ale do końca maja też nikt mnie nie zaczepiał (później byłem rzadko). A sądzę że to jest główny problem - bo palczaka i około dwudziestaków w Bystrej nie brakuje, natomiast bardzo często widzi się ślady bytności kłusowników nad wodą (np. w Łąkach powyżej Wąwolnicy). Mam nadzieję że w końcu znajdą się pieniądze na to, żeby złapać i sprawiedliwie ukarać sprawców tego procederu. Zauważ też, że kłusownicy nie wypełniają rejestrów i nie wiadomo ile z wody wyciągają (a sądzę że sporo).

Pozdrawiam

Paweł Sułek
Opinión estándar    

Relacionado con

General...

Número de temas: 2072

Número de envíos: 8436

Witam wszystkich Kolegów !
Przeglądając dziś strony Okręgowej Komisji do Spraw Gospodarki Rybami Łososiowatymi i Lipieniem ZO PZW w Lublinie natknąłem się na następujący komunikat:

Z ostatniej chwili!!!
Wczoraj ZO przyjął wymiar pstrąga i lipienia na 35 cm i limit 2 szt. dziennie!!!
Przywrócono też staus rzek górskich Urzędówce i dwom odcinkom Wyżnicy!!!


Myślę, że to interesująca wiadomość dla wszystkich miłośników wód górskich z okręgu lubelskiego.
Pozdrawiam.

Top

En el chat
RSS 2.0
E-mail al administrador Versin de la impresion Ayuda Bichos Libro de la huésped

Reklamy Krokus: Forum

Rybie Oko se dedica a cada uno. Cada uno puede ofrecerse voluntariamente y ayudar con el edificio, la moderación y la administración. Cualquier persona que estará interesado en crear su propia visión de este foro puede escoger una pieza para ir con. Puede ser también la sección existente (humor ex, aguas, acoplamientos, los etc.) o nuevo. Si usted está interesado en crear el terraplén del RO esto y nos dice lo que usted quisiera hacer. Los administradores y los asesores existentes decidirán si usted merece hacer esto.