Right menu

Buscar

Publicidad


O smarach jeszcze, graficie i tytanie

Dariusz Żbikowski

Każdy smar ma swe zastosowanie. Aby coś stosować trzeba znać materiał i parametry z którego wykonano mechanizm.

Smar grafitowy przykładowo jest może i dobry dla układów metal - metal. Jednak z jednym zasadniczym wyjątkiem: NIE WOLNO go używać w przekładniach zębatych i łożyskach kulkowych. Dlaczego? Bo grafit "nabija/dokleja się" na zęby/kulki. W efekcie element będzie chodzić z większymi oporami.
Przeznaczony jest bowiem np. do przekładni ślimakowych i innych układów "suwliwych".

Ten smar Mobila, który podałeś wygląda, patrząc po opisie (http://smary...il_smary.php#6), sensownie. Jednak nie znam się aż na tyle na smarach aby go ocenić. Mnie się wydaje, że do łóżysk tytanowych (a takie montowane są zwykle ostatnimi czasy w kołowrotkach) raczej stosuje się także smary na bazie tytanu. Jednak mogę się mylić.

Regards,
Darek

Opinión estándar    

Relacionado con

General...

Número de temas: 2072

Número de envíos: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Top

En el chat
RSS 2.0
E-mail al administrador Versin de la impresion Ayuda Bichos Libro de la huésped

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Metki odzieżowe firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Rybie Oko se dedica a cada uno. Cada uno puede ofrecerse voluntariamente y ayudar con el edificio, la moderación y la administración. Cualquier persona que estará interesado en crear su propia visión de este foro puede escoger una pieza para ir con. Puede ser también la sección existente (humor ex, aguas, acoplamientos, los etc.) o nuevo. Si usted está interesado en crear el terraplén del RO esto y nos dice lo que usted quisiera hacer. Los administradores y los asesores existentes decidirán si usted merece hacer esto.