Right menu

Buscar

Publicidad


Smar i spreżyny

Dariusz Żbikowski

A po co mam szukać tego smaru? Już od dłuższego czasu kołowrotki mają ŁOŻYSKA SAMOSMARUJĄCE!

Mam kołowrotki, które przetrwały i ponad 20 lat - podaję marki: Abu, Shakespeare, Ryobi, Berkeley, Rex.
Nie wszystkie co prawda identycznie obciążane łowieniem, ale wszystkie "żywe" (sprężyny kabłąka chyba były naprawiane jednak już we wszystkich). Potem łowiłem Shimano (będzie z 10 lat albo lepiej), teraz łowię Prionem (to chyba już ze 6-7 lat).

Ze spręzynami radzę sobie zwykle dość szybko. Wystarczy ze sobą wozić drut sprężynowy, nawinięty już w rulon o śednicy sprężyny. Jak trzeba to odcinamy kwałek, zaginamy/prostujemy stosownie końce sprężyny. Zakładamy nową. I gdzieś po 15 min. można łowić dalej.

W Shimano i Prionie sprężyn jeszcze NIE wymieniałem - ale też ANI RAZU ich nie rozbierałem!!!

Regards,
Darek

Opinión estándar    

Relacionado con

General...

Número de temas: 2072

Número de envíos: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Top

En el chat
RSS 2.0
E-mail al administrador Versin de la impresion Ayuda Bichos Libro de la huésped

Reklamy Krokus: OpenERP

Rybie Oko se dedica a cada uno. Cada uno puede ofrecerse voluntariamente y ayudar con el edificio, la moderación y la administración. Cualquier persona que estará interesado en crear su propia visión de este foro puede escoger una pieza para ir con. Puede ser también la sección existente (humor ex, aguas, acoplamientos, los etc.) o nuevo. Si usted está interesado en crear el terraplén del RO esto y nos dice lo que usted quisiera hacer. Los administradores y los asesores existentes decidirán si usted merece hacer esto.