Tomku

Piotr doskonale wie, o czym pisze. Zna doskonale i lubelskie rzeczki, i roztoczańskie a także San. A jest nad wodą często, nie tylko z wędką, choć jako wędkarz jest bardzo skuteczny . Jest także od kilkunastu lat zaangażowany w gospodarkę pstrągową lubelskich rzek. Ma więc dobre porόwnanie.

O sandacze i zaporόwki go nie pytaj, bo to Piotra zupełnie nie interesuje . Pytaj go o pstrągi, lipienie, głowacice – to są te ryby, ktόre łowi. Wynikami się nie chwali, ale jakie ma wyniki, to ja akurat wiem.

Na San rzeczywiście ściągają wędkarze z rόżnych stron, w tym wielu moich kolegόw i są zadowoleini. San jest pod tym względem o tyle wzorcowym łowiskiem, że: jest tam skuteczna kontrola, codzienna (!) strażnikόw zaopatrzonych w nowoczesne środki, także kamery. I ryba rzeczywiście jest. To oczywiście więcej kosztuje, stąd wyższe opłaty za wędkowania. Ale ludzie wolą zapłacić i łowić w rybnej wodzie – czyli jest tak, jak wielokrotnie sam pisałeś, że powinno być. I jest to przykład dla innych, że można.

Jak jest na innych wodach tego Okręgu – nie wiem, nie mam żadnych danych, by krytykować. Wiem, że prowadzą ośrodki zarybieniowe pstrągόw.

San jest przykładem, że można, ale niekoniecznie gotowym wzorcem, bo jak wielokrotnie pisałem, każda woda jest inna. Jako wzorzec można na pewno wybrać: codzienne patrole straży, skuteczną kontrolę wędkarzy i rejestrόw połowόw, urealnienie opłat. To wszystko oprόcz zarybień. Te zasady może każdy Okręg zastosować też i u siebie, jeżli nie na wszystkich od razu, to na wybranych wodach. I chciałbym, aby tak było.
Pozdrawiam
Andrzej
Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2070

Number of Posts: 8434

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: CMS

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.