Right menu

Search

Advertising


O smarach jeszcze, graficie i tytanie

Dariusz Żbikowski

Każdy smar ma swe zastosowanie. Aby coś stosować trzeba znać materiał i parametry z którego wykonano mechanizm.

Smar grafitowy przykładowo jest może i dobry dla układów metal - metal. Jednak z jednym zasadniczym wyjątkiem: NIE WOLNO go używać w przekładniach zębatych i łożyskach kulkowych. Dlaczego? Bo grafit "nabija/dokleja się" na zęby/kulki. W efekcie element będzie chodzić z większymi oporami.
Przeznaczony jest bowiem np. do przekładni ślimakowych i innych układów "suwliwych".

Ten smar Mobila, który podałeś wygląda, patrząc po opisie (http://smary...il_smary.php#6), sensownie. Jednak nie znam się aż na tyle na smarach aby go ocenić. Mnie się wydaje, że do łóżysk tytanowych (a takie montowane są zwykle ostatnimi czasy w kołowrotkach) raczej stosuje się także smary na bazie tytanu. Jednak mogę się mylić.

Regards,
Darek

Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Witam serdecznie!!! Po przeanalizowaniu błędów popełnionych w tym sezonie nasówa mi się między innymi jedno ważne pytanie...być może ktoś wypowie się na temat tego jak poprawnie użytkowac kołowrotek.
To znaczy, czego nie robić..np typu rwanie żyłki trzymając wędzisko i żyłkę i zaczep w jednej lini itp.... Jak dbać o kręcioł, jak i gdzie smarować, jak często i czym....Jak postępować łowiąc przy ujemnej temp. jakich wielkości i modeli używać do różnych technik....??? - wszystko co pomoże w uniknięciu niespodziewanych problemów ze sprzętem...użyteczne informacje nie tylko dla najmłodszych wędkarzy. Informacje o tym jak Wy dbacie o swój sprzęt będą bardzo użyteczne.
Pozdraiwm serdecznie i zachęcam do wymiany spostrzeżeń na ten temat.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a wszczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany url. Jest co pooglądać! Hobbysta wędkarz winien być zadowolony.

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.