Right menu

Search

Advertising


Stawki

Dariusz Żbikowski

Cześć Ryśku
Akurat w tym przypadku nie doszukiwałbym się zbyt dużego przekrętu. Był taki projekt rozporządzenia np tu widoczny
http://www.i...stycznia_2012_p
który przewidywał na 2012 stawkę 1,01 i pewnie taka została przyjęta. Ponieważ rozporządzenie nie weszło w życie, coś z tym fantem musieli zrobić jeśli już wypłacono po nowemu. Zabrać było ciężko.

Całkiem inna sprawa to fakt, że np z Zielonej Góry do Warszawy to ok 500 km, w dwie strony to 1000. Zatem jeden wyjazd to 1000*0,835 = 835 zł.
Przy obecnych cenach paliwa 100 litrów * 6 = 600zł

Zatem jeśli ktoś faktycznie był w np. Warszawie to kokosów nie zrobił. Jednak jeśli nie był (albo pojechał pociągiem).... a tego NIKT nie jest w stanie zweryfikować (może i jest tylko nie musi chcieć).
Oczywiście do zwrotu kosztów samochodu dochodzi koszt delegacji , ale ten jest mały 30zł/dobę.

Regards,
Darek

Standard view   

Related to

Off Topic

All "off topic" thema.

Number of Topics: 46

Number of Posts: 193

Ryszard Siejakowski

Jeszcze się nie zakończyła sprawa zdefraudowania pieniędzy w ZO PZW Zielona Góra a juz nowe władze Okręgu kombinują jak okraść członków stowrzyszenia z wnoszonych składek. Poniżej komunikat Okręgu na temat stawek kilometrowych za używanie samochodów prywatnych do celów słuzbowych. Po prostu włos się jeży na głowie jak spenerzyli się działacze PZW. A ja się zastanawiam po co w PZW uzywanie samochodów prywatnych do celów słuzbowych. Gdzie tymi samochodami prywatnymi się jeździ? Chyba tylko po gorzałę.
Treść komunikatu: W związku z brakiem zgody ze strony Ministerstwa Finansów na wprowadzenie w roku 2012 zmian w rozliczaniu przejazdów własnym autem w celach służbowych, od 13 marca stawka za przejazd jednego kilometra wynosi 0,8358 zł.

Prezydium Zarządu Okręgu PZW Zielona Góra na posiedzeniu w dniu 12.03.2012r. podjęło uchwałę o powrocie z dniem 13 marca 2012r. do wypłat zwrotu kosztów za używanie w celach służbowych własnych aut wg. wcześniej obowiązujących stawek za 1 km przebiegu.

W stosunku do osób, które w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2012r. otrzymały zwroty kosztów w wysokościach wyższych niż wynikające z obowiązującego rozporządzenia, biuro PZW Okręg w Zielonej Górze sporządzi PIT-y za 2012, w których nadwyżki zostaną uznane jako dochód podlegający opodatkowaniu. Wszelkie delegacje uwzględniające tego typu zwroty rozliczane w biurze po 12.03.2012 będą skorygowane do stawek aktualnie obowiązujących .

Co mnie najwięcej zastanawia to jaka stawke przeliczeniową za 1 km przyjął ZO Zielona Góra jesli Minister Finansów nie ogłosił nowych stawek. I kolejne pytanie, dlaczego ZO Zielona Góra nie zażądał zwrotu nadpłaconych kwot tylko potraktowal to jako dochód dla zainteresowanych. Ile na tym znów stracili wędkarze, bo że stracili to jest oczywiste. Jak widać działanie w PZW w całkowitej niezgodzie z obowiązującyn prawem jest czymś normalnym i nawet malwersacja milionowych kwot nie zapobiegnie wyprowadzaniu pieniędzy ze stowarzyszenia. Czarna rzeczywistość.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Wszywki odzieżowe firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.