Right menu

Search

Advertising


Gdzie połowić?

Ryszard Siejakowski

Wody pstrągowe w najbliższej okolicy, to Kłodawka w samym Gorzowie, Pełcz koło Przyłęgu, Postomia pomiędzy Sulecinem a Lemierzycami, Lenka albo Łęcza /druga nazwa/ koło Słońska, Słubia w kierunku na Cedynię. To nie oznacza, że są to wody gdzie pstrągi same wyskakują na brzeg. Raczej tam o pstrąga ciężko, jak zresztą w całej Polsce.
A teraz dowcip na tą okoliczność.
Do Polski przyjechał obywatel USA. Okolica przepiękna, bo i Dunajec i góry. Śliczności. Postanowiono umilic mu pobyt, bo wiadomo, polska gościnność. Zaproponowano mu wędkowanie na Dunajcu na muchę. Gość chodził cały dzień, udostepniano mu najlepsze miejsca aby mógł złowic wymarzonego pstrąga i wreszcie udało się. Padł okaz 35 cm, czyli jak na Dunajec całkiem niezły. Mili gospodarze, zadowoleni z tak pomyślnego zakończenia wędkarskiej wyprawy, zakończonej sukcesem gościa, zadają mu pytanie, czy podobało mu się. Na to Amerykanin z uśmiechem powiedział, że oczywiście tak. Jeszcze nigdy w życiu się tak nie nachodził na rybach. Gdyby mu sie to przytrafiło to w Stanach, to prawdopodobnie miałby na rozkładzie kilkanaście pstrągów, ale nie w tak miłym towarzystwie.
Standard view   

Related to

Spinning

Spinning and casting

Number of Topics: 500

Number of Posts: 1802

Witam wszystkich, mam takie pytanko: gdzie można pospinningować za pstrągiem w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego??Nigdy nie chodzilem za pstrągiem więc prosze polećcie mi jakas w miarę rybną wode, żebym sie zawczasu nie znichecił...pozdrawiam

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Forum

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.