Right menu

Search

Advertising


Mateusz...

Wierze Ci, że smutno Ci się zrobiło, jak te rybki zdychały, ale jeszcze smutniej robi się czytelnikom, którzy czytają bzdury, które tu wypisujesz.
Aby więc nie było Ci smutno, skończ te eksperymenty i zostaw te płotki i kiełbiki tam, gdzie ich miejsce, tzn. w naturalnym środowisku.

Będzie to z pożytkiem dla Ciebie, rybek i... czytelników RO...((

Ps. Kąpiel w solance wybróbuj na sobie - zastosuj ją, kiedy poczujesz się niezdrowo (podobno pomaga).

Pozdrawiam...Piotr - SWI

Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Ostatno byłem na rybach i złowiłem małą 11cm płotkę, postanowiłem ją wpuscić do swojego 65L zbiornika. wlozylem ja do worka a worek do akwarium tak zeby temperatura wody w ktorej przebywa, wyrownała się z tąw akwarium. po 20 minut wpuściłem ją do akawirum. Przez pierwsze 6 godzin leżała na ziemi wystraszona ale już po 7 godzinach normalnie pływała. Na następny dzień już jadła robaki które wżucałem do akwarium. Zobaczyłem że zaczyna chorowac. przeczytałem że ten problem moze rozwiazac kąpiel w wiadrze w roztworze solym. (15g na 1 l wody) zrobilem taka mieszanke i ja wpuscilem na 20 minut. Pozniej znow była wystraszona ileżała na dnie ale już 3 godziny. Pożńiej znowu było wszystko normalnie. Pozniej pomyslalem, ze skotro plotka zyje to moglbym tez sprubowac z innymi rybkami. Złowiłem kielbika 8cm i zrobilem to samo co z plotką lecz on zaczal zdychac po 2 godzinach przebywania w akwarium i na nastepny dzien juz nie zyl. było mi bardzo smutno z tego powodu. Dziś złowiłem kolejna mała płotke (9cm) i pomyslalem ze moja moze miec towarzysza. gdy ja wpuscilem juz po 1h zaczeła pływać z tą drugą płotką. Lecz zaobserwowałem bardzo dużo małych białych punkcikow na jej ciele i płetwach. Stwierdziłem że jest to choroba i pomyslalem ze metoda soli rozwiarze ten problem tak jak w przypadku tamtej płotki, lecz gdy ja wpuscilem do roztowu zdechła. znow mi sie zrobiło smutno, chetnie bym wpuscil cos jeszcze do akwarium ale nie wiem czy przezyje tak jak ta pierwsza plotka czy zdechnie jak kielbik i mniejsza plotka. Dziwi mnie to ze płotka wciąż żyje w ttemp. 25 stopni C byc może temperatura była przyczyną smierci kiełbia. wiec zastanawiam sie jaka jeszcze ryba mogla by przezyc w takiej temperaturze oprucz plotki.... moze ktos posiada informacje na ten temat lub sam chodowal kiedys polskie ryby w akwarium. Jesli tak to prosze o podzielenie sie ze mna informacjami.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Systemy CMS eZPublish

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.