Right menu

Search

Advertising


polskie ryby w akwarium

Obrońca środowiska sie znalazł! a na żywca lub na patelnie to ci nie żal, co?

Co do tematu to ja też kiedyś hodowałem polskie ryby w akwarium, kupiłem je w sklepie sprzedawali je na hak.
Nie miałem wtedy oświetlenia, a zbiornik 50l z jakąś grzałką i filtrem.
O ile pamiętam przeżyły prawie wszystkie, trzymałem je chyba prawie rok bez problemów.

Niedawno na rybach złowiłem kilka karasi ok 3-4cm oraz dostałem od innego wędkarza małego linka.
Postanowiłem wprowadzić je do swojego akwarium, w ciągu 3 dni wszystkie zdechły, jak przypuszczam na posocznicę.
Chciałbym mieć polskie ryby w akwarium ale nie zamierzam doprowadzać do ich śmierci.
Wyciągnołem kilka wniosków:
Ryby powinny zostać złapane najlepiej na podrywkę aby ich nie uszkodzić.
Należy wpuszczać je do "nowego akwarium" w starym mogłyby by złapać np posocznicę (jak u mnie)
Nie powinno sie ich trzymać z standardowymi rybkami akwariowymi
Nie zaszkodziło by je odkazić i zastosować kwarantannę
Jeżeli ktoś ma inne sugestię to proszę o odpowiedz
Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Ostatno byłem na rybach i złowiłem małą 11cm płotkę, postanowiłem ją wpuscić do swojego 65L zbiornika. wlozylem ja do worka a worek do akwarium tak zeby temperatura wody w ktorej przebywa, wyrownała się z tąw akwarium. po 20 minut wpuściłem ją do akawirum. Przez pierwsze 6 godzin leżała na ziemi wystraszona ale już po 7 godzinach normalnie pływała. Na następny dzień już jadła robaki które wżucałem do akwarium. Zobaczyłem że zaczyna chorowac. przeczytałem że ten problem moze rozwiazac kąpiel w wiadrze w roztworze solym. (15g na 1 l wody) zrobilem taka mieszanke i ja wpuscilem na 20 minut. Pozniej znow była wystraszona ileżała na dnie ale już 3 godziny. Pożńiej znowu było wszystko normalnie. Pozniej pomyslalem, ze skotro plotka zyje to moglbym tez sprubowac z innymi rybkami. Złowiłem kielbika 8cm i zrobilem to samo co z plotką lecz on zaczal zdychac po 2 godzinach przebywania w akwarium i na nastepny dzien juz nie zyl. było mi bardzo smutno z tego powodu. Dziś złowiłem kolejna mała płotke (9cm) i pomyslalem ze moja moze miec towarzysza. gdy ja wpuscilem juz po 1h zaczeła pływać z tą drugą płotką. Lecz zaobserwowałem bardzo dużo małych białych punkcikow na jej ciele i płetwach. Stwierdziłem że jest to choroba i pomyslalem ze metoda soli rozwiarze ten problem tak jak w przypadku tamtej płotki, lecz gdy ja wpuscilem do roztowu zdechła. znow mi sie zrobiło smutno, chetnie bym wpuscil cos jeszcze do akwarium ale nie wiem czy przezyje tak jak ta pierwsza plotka czy zdechnie jak kielbik i mniejsza plotka. Dziwi mnie to ze płotka wciąż żyje w ttemp. 25 stopni C byc może temperatura była przyczyną smierci kiełbia. wiec zastanawiam sie jaka jeszcze ryba mogla by przezyc w takiej temperaturze oprucz plotki.... moze ktos posiada informacje na ten temat lub sam chodowal kiedys polskie ryby w akwarium. Jesli tak to prosze o podzielenie sie ze mna informacjami.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka". Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.