Right menu

Search

Advertising


Rąbek tajemnicy :)

Dariusz Żbikowski

Uchylę rąbka tajemnicy i podpowiem, że w obecnych czasach funkcjonuje już trochę pojęcie "sztucznej inteligencji".
Nieco tak działał stary automat. Każdy kij ma jednak dwa końce.

Zasady jego działania nie nadają się do prostego upublicznienia.

Jeśli system ma stać sie publiczny, winien być jak najprostszy.

Można oczywiście bawić się np. w zliczanie ilości wątków w czyjejś dyskusji, uzyskanych ocen etc. Jednak to wszystko, obawiam się, będzie stanowiło tylko powód do zbędnych przepychanek.

Jeśli jawność to.... PROSTA.

Regards,
Darek

Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Dariusz Żbikowski

Uprzedzając nieco możliwe pytania informuję, że w związku z planowym (powolnym zresztą) wyłączaniem baz danych starego RO, zostały ostatnio wyłączone przyznane wówczas tzw. "achiwalne punkty aktywności na RO".

Punkty te, jak pewnie wiecie, wpływały na to kto otrzymywał zaszczytny tytuł:

Bywalca
Weterana
czy też wreszcie ... Profesora Rybiego Oka

Odcięcie się od archiwów w tym zakresie, oprócz tej wady że niektórym może zrobić sie przykro, tych bardzo przepraszamy, posiada jednak jedną istotną zaletę, możemy urządzić reguły przyznawania tytułów całkiem po nowemu.

W związku z powyższym oczekuję propozycji

Trzeba brać pod uwagę, że aktywność oblicza automat. Zasady jego działania, do tej pory, celowo były TAJNE. Może czas je upublicznić? Co o tym myślicie? Jeśłi nadal mają jdnak pozostać tajne to i tak warto wysłuchać waszych sugestii w tym zakresie. Co waszym zdaniem premiować znacząco a co nie (lub wręcz ujemnie).
A może poszerzyć listę tytułów? A może ... teraz juz możemy zrobić to tak jak zechcemy.

PS. W ciągu 2-3 najbliższych dni system mocno będzie zmianiał przyznanawane watrościami. Do czasu kiedy się całość obliczeń nie ustabilizuje.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: eZ Publish

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.