Right menu

Search

Advertising


Nie mieszaj pojęć...

Karty wędkarskiej nie opłaca się co roku, jest to dokument wydany przez Starostwo potwierdzający zdanie egzaminu ze znajomości przepisów amatorskiego połowu. Jest bezterminowa. Jak łowisz na wodach PZW musisz uiścić składkę - członkowską i okręgową tj. dla okręgu na którego wodach łowisz.

Jeżeli łowisz na innych wodach musisz wnieść opłatę (okresową lub roczną) na rzecz dzierżawcy lub właściciela. I tutaj właśnie musisz mieć w trakcie połowu przy sobie Kartę Wędkarską (tą zieloną książeczkę wydaną przez Starostwo) oraz potwierdzenie opłaty za wędkowanie. Jak nie masz Karty Wędkarskiej - to na żadnej wodzie, ani PZW, ani dzierżawionej przez innego użytkownika nie masz prawa łowić. Byłbyś kłusownikiem.

To o czym piszę dotyczy wód należących do Skarbu Państwa (dzierżawionych bądź przez PZW lub przez inny podmiot)

Pozdrawiam...Piotr - SWI

Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Witam !

Moja frustracja jest ogromna. Jestem czlonkiem 91 kola pzw przy hucie warszawa. Place skladki, nie dosc ze w warszawie do jadac na mazury praiwe na kazdym jeziorze musze oplacac inne.

PYTANIE TYLKO ZA CO ????!!!!! W tym roku bylem na spninigu ok 30 razy ! Kilka razy w okolicach Ełku, Augustowa, Olsztyna, bylem takze w biebrzanskim parku narodowym i na wisle w warszawie ! NIGDZIE nie udalo mi sie polapac jak np. 10 lat temu . Rybacy sieciami wyjmuja wiecej ryb niz klusownicy nie zarybiajac srodowiksa bo maja to w du&^%^ .Jedynie na wisle i bugo narwi udalo mi sie zlapac porzadna rybe. Czy naprawde w polsce pozostaje juz tylko lapanie na stawach hodowlancyh ? dzis w nocy bylem na jeziorze mokrym i nidzkim - rybacy u ktorych chcielismy kupic pozwolenia smiali sie z nas ze tu juz ryb nie ma bo oni wszystko sieciami wyjmuja....i WIEC PYTAM ZA CO JA PLACE?

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Sznury galowe PSP Podstawową funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.