Right menu

Search

Advertising


Problem w tym...

...że wielu "wędkarzy" traktuje wyjazd na ryby jak sposób na zapełnianie lodówki. Im się musi karta zwrócić. Muszą koniecznie coś przywieść.

To się jednak zmienia.
Dobre zagospodarowanie wód kosztuje i nie chodzi tylko o zarybienia. Dla wielu z nas roczna opłata sto kilkadziesiąt zł to dużo, choć to około kilkunastu zł miesięcznie. Ile wydajemy miesięcznie na piwo?

Poza tym dobra gospodarka to także wiedza o tym co mamy w wodach i ile zostało wyłowione. Niestety, większość z nas podchodzi do rejestracji połowów bardzo niechętnie...

Szczupaka jest za mało chyba w większości wód, a to skutkuje zachwianie proporcji ryby drapieżne - ryby spokojnego żeru. Konieczne są ograniczenia połowu. Niech każdy z nas weźmie w ciągu sezonu 10 kg szczupaków (dla wielu to skromny wynik). Pomnóżmy to przez milion - wyjdzie 10 000 ton. Nie wiem ile naprawdę łowimy, jedni zabierają znacznie więcej inni wcale. Ale ta liczba iluś tysięcy ton jest prawdopodobna.
Z drugiej strony dziesięć kg, to tylko kilka (mniej niż dziesięć) szczupaków rocznie... To tylko kilka udanych wyjazdów...

Andrzej
Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Witam,

Nie rozumiem dlaczego wędkowani na żywca jest dozwolone. To jest jakaś parodia. Po pierwsze są "wykańczane" zamęczane żywce, czyli ofiary... dwa szczupak który "bierze" na żywca to w 90% ryba martwa ze względu na to że połyka haczyk do żołądka i co z taką niewymiarową rybka sie dzieje? Co to ma wspólnego z wędkarstwem? to jest po prostu wyżynanie szczupaka. i co PZW robi z tym? spoko przez rok był niedozwolony ale czemu znowu można w ten sposób łowić? to są jakieś jaja... To niech uchwalą w tym PZW żeby pstrągi można było łowić na robaka i luz! Kogo sie nie posłucha ten mówi jak to mało szczupa u niego w wodach... a każdy jedzie na żywca. Zero finezji. tylko mięcho sie liczy.

Żywca zakazać a jak nie to na pstrąga zacznijmy na robaka chodzić.

Pozdrawiam.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Zez - Blog zez.pl

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.