Right menu

Search

Advertising


Sprawa państwa

Na pewno są tu duże zaniedbania.
Przede wszystkim nie dostrzega się problemu ochrony ryb. Kłusownictwo jest traktowane pobłażliwie. Wielu ludzi nadal uważa, że "ryby jak grzyby".
Za mało strażników, zbyt niskie kary za kłusownictwo. Kary muszą być tak dotkliwe, aby skutecznie odstraszały. Kłusownictwo nie może być jakimś „wentylem bezpieczństwa”. To chore myślenie. Do tego dochodzi zbyt niska świadomość samych wędkarzy. Wielu z nich to kłusownicy z kartą, niestety...

Masz rację. Tu potrzebne jest wsparcie spoza PZW.
Potrzebna jest też nowa ustawa inaczej regulująca korzystanie z ryb w naturalnych wodach. Nie może być akceptowana dotychczasowa grabież.

Potrzebna także inna gospodarka wodna.
Inne podejście do rzek, dostrzeżenie, że rzeka to nie tylko jej koryto. Dostrzeżenie, że wylewy rzek są czymś naturalnym i potrzebnym. Pozostawienie rzek w stanie naturalnym, zamiast regulacji, tzw. "oczyszczania koryta", zamiast budowy kolejnych zalewików. Niestety, to wszystko są działania, na których można zarobić a przyroda zawsze przegrywa z kasą...

A oprócz państwa można i trzeba zacząć od siebie. To, że ktoś robi źle, nie usprawiedliwia aby samemu źle postępować. To, że jest kłusownictwo, nie usprawiedliwia zabierania podymiarków (bo inni wezmą) ani nadkompletów. Ani traktowania wód jako „centrali rybnej”. Nie bądźmy też obojętni i nie omijajmy w milczeniu tych, którzy naruszają przepisy. To są nasze wody, a nie czyjeś tam, i dbajmy o nie jak o nasze.

Na koniec.
Uparte domaganie się zmiany przepisów przyniesie skutek, jeżeli będzie uzasadnione. Samo gadanie nad wodą nie zmieni niczego.
Andrzej
Standard view   

Related to

Universal

All thema - this is universal forum

Number of Topics: 2072

Number of Posts: 8436

Witam,

Nie rozumiem dlaczego wędkowani na żywca jest dozwolone. To jest jakaś parodia. Po pierwsze są "wykańczane" zamęczane żywce, czyli ofiary... dwa szczupak który "bierze" na żywca to w 90% ryba martwa ze względu na to że połyka haczyk do żołądka i co z taką niewymiarową rybka sie dzieje? Co to ma wspólnego z wędkarstwem? to jest po prostu wyżynanie szczupaka. i co PZW robi z tym? spoko przez rok był niedozwolony ale czemu znowu można w ten sposób łowić? to są jakieś jaja... To niech uchwalą w tym PZW żeby pstrągi można było łowić na robaka i luz! Kogo sie nie posłucha ten mówi jak to mało szczupa u niego w wodach... a każdy jedzie na żywca. Zero finezji. tylko mięcho sie liczy.

Żywca zakazać a jak nie to na pstrąga zacznijmy na robaka chodzić.

Pozdrawiam.

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Systemy CMS

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.