Right menu

Search

Advertising


3 na łodzi

Tomasz Płonka

Zwykle na łodzi jest nas 2 albo 3. Bo z racji słabej ilości ryb to ja już w ogóle sam na ryby nie jeżdżę - nuda.....
A jak jest 2 albo 3 na łodzi, to każdy ma swoje zadanie: silnik, kotwica ... Po co chodzić po łodzi, jak po pokoju? Ważne jest, aby każdy miał mniej więcej tyle samo miejsca. Ja najbardziej lubię łowić w środku dlatego, że jest jedyna wygodna ławeczka na łodzi, z której można na siedząco łowić w bok bez wykręcania kręgosłupa.
Jakby nie było, mamy do wyboru albo łódkę małą do 4m do silnika 4-5KM, który można przenieść z samochodu do takiej łodzi. Silniki 10-15KM ważą tyle, że przenieść go na odległość 30-50m już jest ciężko, a my wędkarze mamy problem z kręgosłupem nierzadko.... Ni jak już trzeba mieć patent, to czemu silnik 15KM a nie 50KM? Przecież na 50-ce o wiele szyciej się pływa. A ta szybkość pływania przekłada się wprost na ilośc rzutów i zrobionych miejscówek, a to znów, na ilośc złowionych ryb.
Więc mając silnik 4KM nie planuję zakupu łodzi do niego, bo po co, skoro można łódkę pożyczyć? Gdybym miał sobie poprawić komfort i skuteczność pływania i gdybym już musiał robić patent motorowodny, to bym się decydował na łódź z silnikiem 50-80KM i wtedy żadna duża zaporówka mi nie straszna... I Szkiery (do tego chyba najlepsze pancerne dno i silnik strumieniowy.

Siaty Won!
T.P.

Standard view   

Related to

Water entertainments

Sailing, canoeing and other.

Number of Topics: 55

Number of Posts: 258

wojciech wójcik

Wiele lat zajmowałem sie naprawą i serwisowaniem silników zaburtowych i stacjonarnych, z moich obserwacji wynika ze nie istnieja w polsce profesjonalne łodzie, które są bardzo stabilne, wygodne, które przy małej jednostce napędowej typu 9,9 lub 15 km osiagały by szybkosci około 20 -- 25 węzłow gdzie swobodnie mozna poruszać sie po takiej jednostce z centralną sterówką, automatycznym zbiornikiem wymiennej swieżej wody na złowione ryby, z zadaszeniem gdzie deszcz nie przeszkadza,
W przyszłym sezonie chce wyprodukować próbne modele do testów.
Do Panów wędkarzy zwracam sie o opinie i mankamety z jakimi macie do czynienia podczas połowów z łodek. Co was drazni jakie funkcje i jakie Waszym zdaniem ,zadania powinna spełniać Wasza idealna łódz wędkarska. Z góry dziękuje za opinie volt64@interia.pl Wojtek< skype volt641

Top

On chat
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book

Reklamy Krokus: Osuszanie budynków - osuszanie ścian łódź

Rybie Oko is dedicated to everyone. Everyone can volunteer and help with building, moderating and administration. Anyone who will be interested in creating his own vision of this forum can pick a part to go with. It can be as well existing section (ex. Humor, Waters, Links, etc.) or new one. If you are interested in creating RO fill this Feedback form and tell us what you would like to do. Existing Administrators and Moderators will decide if you deserve to do this.