Right menu


Przepisy

Dariusz Żbikowski

Jak wiesz, rzadko biorę w obronę organy PZW. Jednak tym razem nic złego nie widzę. Jak minister publikuje projekt rozporządzenia to w 99,9% wchodzi w życie. Ty stało się inaczej. Aby zatem nie podpaść kontroli skarbówki opodatkowano ten dochód, innego wyjścia nie było.

Wszystkie te delegacje, przejazdy etc. i ich rozliczenie to, tak na prawdę gestia nie tyle zarządu co Komisji Rewizyjnej. Jednak te nie działają wcale.
Osobiście nie szukał bym jednak wielkich oszczędności w tej sferze. Wolałbym zamknąć kranik z wszystkimi innymi pokrętnymi źródłami. Tam tkwi 90% więcej problemów. Te wszystkie powiązane instytucje i kompletny brak kontroli to jest źródło zła.

Nie zamierzam tu jednak ujmować tym wszystkim (a pewnie też jest kilku), którzy działają uczciwie i w dobrej wierze. Przez ich ręce jednak zwykle te 90% nie przepływa. To jak jest wiemy od dawna, kiedyś jeszcze wierzyłem w chęci i usilowanie zmian. Dziś już niestety nie wierzę. Musi to dupnąć w sposób naturalny!

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Off Topic

Tu poruszamy tematy z dziedzin nie objętych profilem portalu.

Liczba wątków: 46

Liczba listów: 193

Ryszard Siejakowski

Jeszcze się nie zakończyła sprawa zdefraudowania pieniędzy w ZO PZW Zielona Góra a juz nowe władze Okręgu kombinują jak okraść członków stowrzyszenia z wnoszonych składek. Poniżej komunikat Okręgu na temat stawek kilometrowych za używanie samochodów prywatnych do celów słuzbowych. Po prostu włos się jeży na głowie jak spenerzyli się działacze PZW. A ja się zastanawiam po co w PZW uzywanie samochodów prywatnych do celów słuzbowych. Gdzie tymi samochodami prywatnymi się jeździ? Chyba tylko po gorzałę.
Treść komunikatu: W związku z brakiem zgody ze strony Ministerstwa Finansów na wprowadzenie w roku 2012 zmian w rozliczaniu przejazdów własnym autem w celach służbowych, od 13 marca stawka za przejazd jednego kilometra wynosi 0,8358 zł.

Prezydium Zarządu Okręgu PZW Zielona Góra na posiedzeniu w dniu 12.03.2012r. podjęło uchwałę o powrocie z dniem 13 marca 2012r. do wypłat zwrotu kosztów za używanie w celach służbowych własnych aut wg. wcześniej obowiązujących stawek za 1 km przebiegu.

W stosunku do osób, które w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2012r. otrzymały zwroty kosztów w wysokościach wyższych niż wynikające z obowiązującego rozporządzenia, biuro PZW Okręg w Zielonej Górze sporządzi PIT-y za 2012, w których nadwyżki zostaną uznane jako dochód podlegający opodatkowaniu. Wszelkie delegacje uwzględniające tego typu zwroty rozliczane w biurze po 12.03.2012 będą skorygowane do stawek aktualnie obowiązujących .

Co mnie najwięcej zastanawia to jaka stawke przeliczeniową za 1 km przyjął ZO Zielona Góra jesli Minister Finansów nie ogłosił nowych stawek. I kolejne pytanie, dlaczego ZO Zielona Góra nie zażądał zwrotu nadpłaconych kwot tylko potraktowal to jako dochód dla zainteresowanych. Ile na tym znów stracili wędkarze, bo że stracili to jest oczywiste. Jak widać działanie w PZW w całkowitej niezgodzie z obowiązującyn prawem jest czymś normalnym i nawet malwersacja milionowych kwot nie zapobiegnie wyprowadzaniu pieniędzy ze stowarzyszenia. Czarna rzeczywistość.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).