marazm

Mateusz Sławiński

Hej Ryszardzie. To fakt że na RO trochu się ostatnio leniwie zrobiło. Powiem Ci, że mi także brakuje pewnych osób, których nie było tu już w momencie gdy ja się pojawiłem. A brakuje mi ich ze względu na ich teksty jakie czasem czytam przeglądając zasoby portalu.
Sam jestem w trakcie pisania dwóch artykułów dla Was. Nie mam jednak ostatnio czasu aby je dokończyć (sesja za pasem). Mam także kilka pomysłów na teksty. Obiecaj że poczekasz a się doczekasz .
Dawać i brać? Heh, żeby ludzie rozumieli na czym polega bezinteresowne dzielenie się wiedzą. Gdyby ludzie wiedzieli na czym polega prawdziwa pasja. Większość ludzi w moim wieku nie ma nawet hobby, a o tym wyższym stopniu wtajemniczenia - o pasji - nie wspominając Wreszcie, gdyby ludziom chciało się ruszyć dupę i zrobić cokolwiek. Społeczeństwo schodzi na psy, niektórzy osiągają prawdziwe dno. Wiem, trochę to pesymistyczne, może nawet bardzo, ale czy wszyscy tego nie odczuwamy?
Masz rację, Tomek jest bardzo aktywny i chwała mu za to! Dlaczego jednak tak niewiele nowych twarzy pojawia się w naszych szeregach? Na to pytanie jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mateusz
PS I nie mów, że już taki straszny z Ciebie staruszek. Skoro posta umiesz jeszcze napisać to nie jest źle. No chyba, że Ty tylko dyktujesz .
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Ryszard Siejakowski

Rybie Oko od dłuższego czasu cierpi na poważną chorobę. Ta choroba, to marazm. Powszechny, obezwładniający, śpiąco-leniwy marazm. Czasy gdy witryna tętniła bujnym życiem mamy już chyba za sobą. Teraz jest sielankowo-ślimaczo-nijako. Ot, ktoś coś tam puści, tak od niechcenia i dłuuuuuga cisza. Potem następny. Czasami w chwilach porywu nawet można się doczekać odpowiedzi lub repliki. Ale to rzadkość. Jest smutno, szaro, beznamiętnie. Być może skończyła się pewna epoka, gdzie na RO zaistniała grupa osobników, którym zależało na tym portalu. Polemizowali, skakali sobie do oczu i innych części ciała, czasami nawet obrażali. Ale byli. Pisali posty, artykuły, komentarze, mniej lub bardziej udane, mniej lub bardziej konkretne ale coś się działo. A dzisiaj? Spokojnie, leniwie po prostu sennie. Zabrakło Jędzy, Sławka, Jedlinka, Łęcka, Hanysa, kilku innych i dupa kwas. Mógłbym to jeszcze zrozumieć latem w pełni sezonu wędkarskiego ale zimą. Ludzie, co się z Wami dzieje. Tak niewiele macie do powiedzenia, do podzielenia się z innymi? Gdyby nie Tomek Torba i jeszcze góra dwie osoby, to by było jak w grobowcu Etrusków, piętnaście metrów pod ziemią. Musicie zrozumieć, że "staruchy" się nie wyrabiają. Mają swoje problemy, przeważnie geriatryczne lub innej natury i najwyższa pora na zmianę pokoleniową. Jeśli nie pociągniecie dalej portalu to zejdzie na psy. A chyba żadnemu z nas nie zależy na tym. Ani nam /staruchom/ ani Wam /młodzieżowcom/. Ruszcie dupy, rozruszajcie paluchy i poskrobcie trochę po klawiaturze. Czasami tak dla głupoty a czasami do śmichu. Nigdy nie wiadomo jaka będzie reakcja zwrotna ale warto spróbować. Jest zima i pora na kilka ładnych tematów o łowieniu spod lodu. Rozpoczął się sezon łososiowo-trociowy, najmniejszej wzmianki o tym co się działo nad Słupią, Parsętą, Regą czy Wieprzą. Po prostu cicho, cichuteńko. Taki senny, rozleniwiający, wszechogarniający marazm.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Wykonujemy wdrożenia nowoczesnego systemu System ERP Odoo to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu i innowacyjna technologia.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).