Matma

Tomasz Płonka

Skoro spłyneło 65% rejestrów, to dodaj jeszcze te niezarejestrowane ryby.
I nie każ mi biegać do koła po wykaz odłowów, przyjmij że na łeb przypadło 180kg i zarejestrowano 65% odłowów. Rzeczywisty jest większy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem rozmówcę z danymi składowymi, ale ogólny odłów jest prawdziwy.
Nijak się to nie ma do 50kg, które podają inne źródła. Może, w innych okręgach łowią mniej i to zaniża średnią krajową. Jednak odłów wedkarski mniejszy niż 50kg na łeb, który przypuszczają dyskutanci, że się PZW chwali na wyrost, nie jest prawdziwy.
A co z tego wynika - że kilo mięcha jest co najmniej 20 razy za tanie. I wynika z tego, że wody są pustoszone w tempie takim, że za 2-3 lata będą pływać tylko żaby i świeżo wpuszczone karpie.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8432

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).