Po rozmowie telefonicznej.

W rozmowie telefonicznej (okręg Częstochowa) powiedzieli mi, że nie liczą średniego rocznego odłowu.
Oni liczą dzienny odłów i to w zależności od łowiska.
Poprosiłem o podani mi przykładowo łowiska najlepiej wypadającego w tym zestaweieniu.
W okręgu Częstochowa jest nim zb. zaporowy Poraj. Średni dzienny odłów wędkarski wynosi tam 1,06 kg (i to jest jak powiedział mój romówca - najlepszy wynik w woj. Śląskim).
Czyli gdyby wyjśc z założenia że wędkarz łowi statystycznie 50 dni w roku na tym łowisku. Jego wyniki mogłyby byc zbliżone do tego co podają rybacy. Jednak na pytanie; ile dni statystyczny wędkarz spędza na tym łowisku nie dostałem odpowiedzi.
Czyli Tomek. Twoje 180 kg jest z kosmosu wzięte. Bo skoro Poraj ma najlepszy wynik w Śląskim. Aby wynik był prawdziwy Katowice musiały by miec też taki Poraj i na nim musiało by zasiadac 50 000 katowickich wędkarzy 180 dni w roku.
Zapytałem jeszcze mojego rozmówcę czy to możliwe aby w okręgu Katowice średni roczny odłów wędkarski wynosił 180 kg. Odpowiedz brzmiała: absolutnie niemożliwe. Nierealne. Rozmówca zaczął mi opowiadac, że na stawach rybnych gdzie się płaci się za rybę ... przerwałem mu że chodzi mi o ogulnodostępne wody okręgu Katowice.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2069

Liczba listów: 8431

Tomasz Płonka

W moim okręgu rejestry są obliczane bardzo rzetelnie, przez grupę pasjonatów, którzy to robią od momentu wprowadzenia rejestrów długo zanim w innych okręgach zostały rejestry wprowadzone, więc wyniki nie są zafałszowane. Podaję wynik za 2004:
Ilość wędkarzy - ok 50 000
Średni roczny odłów wędkarski wynosi na głowę 180 kg
Całkowity odłów gatunków:
karp 130 ton
leszcz 45 ton
szczupak 16 ton
sandacz 9 ton
okoń 9 ton
Reszta: płoć, amur, lin itd nie chciało mi się spisywać przez telefon

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy CMS eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).