Right menu

Szukaj

Reklama


Niezbyt precyzyjnie...

...napisałem. Tak - im większe jest przełożenie, tym większa ilość obrotów rotora na każdy obrót korbki. Określa się nim po prostu prędkość zwijania żyłki.

Podam Ci przyklad dla kołowrotów o tym samym przełożeniu a różnych wielkościach:

Przykładowo dla kołowrotka wielkości 1000 obwód szpuli wynosi 7cm przy przełożeniu 7:1 daje to 7x7=49cm żyłki nawiniętej przy jednym obrocie korbką.

Dla kołowrotka wielkości 3000 mamy przykładowo 12cm obwód szpuli - 12x7 - daje to 84cm żyłki przy jednym pełnym obrocie korbką.

Różnie i niezbyt zrozumiale podawane są wielkości przełożenia na kołowrotkach. Nie próbuje rozszyfrować danych, które podajesz, bo mogę się mylić. Takiego oznaczenia jeszcze nie spotkałem.
Pozdrawiam...Piotr - SWI

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co dokładnie oznaczają cyfry przełożenia kołowrotka? Zaczynam się w tym gubić :

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).