Right menu


Typy żyłek

Dariusz Żbikowski

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twą opinią. Są różne typy żyłek, jedne toną szybciej drugie wolniej, a jeszcze inne prawie wcale. Jeśli żyłka nie tonie to nie nadaje się do lekkiego łowienia - zawsze wystąpi efekt ściągania przez wiatr.

Podobny efekt wystąpi jeśli żyłka jest tłusta. Bywa tak często gdy ktoś łowi w niebyt czystych wodach. W takim przypadku wystarczy po prostu rozwinąć ją i umyć np. mydłem.

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Witam!

Kupiłem ostatnio sprzęt, założyłem spławik. Mam problem, bo żyłka jest jakaś "lewa" i kiedy zarzucę nawet na spokojnej wodzie wieczorkiem, to się zawija na wodzie jakby nie wiadomo jaki wicher był i po pewnym czasie ciągnie spławik. Jak zwijam żyłkę ze stawu to widać wielkie półkole zatoczone przez żyłkę :/ Co z tym zrobić? Są jakieś sposoby na to? Żyłka była kupiona na szpuli 150m i później ją nawinąłem na kołowrotek. Czy może lepiej kupić żyłkę z takiego większego bębna?

Pozdrawiam!
Daniel

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Tu porozmawiasz na każdy temat dotyczący pięknego wędkarskiego hobby. Forum wędkarskie to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami, to także kopalnia wiedzy o tym sporcie.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).