Inwektywy

Inwektywy wobec innych nie powinny mieć miejsca, zgoda, rodzi się jednak pytanie, co uznamy za rzeczone inwektywy. Jeśli w stosunku do kogoś, kto np.chwali się złowieniem w okresie ochronnym szczupaczycy albo konsekwentnie stara się wkurzyć wszystkich, zadając idiotyczne, chamskie pytania dla zabawy, użyjemy łagodnej perswazjii w rodzaju" Przymknij paszczę, baranie jajogłowy" lub jeszcze taktowniej: "nie nauczyła mamusia kulturki, to ja cię, głąbie, nauczę albo idź gęsi paść i kury macać"- czy to już inwektywy?Wiem, może jestem złośliwa, ale sprecyzujmy, co w takiej sytuacji. Może umówmy się, że my nie reagujemy, zostawiając to Adminowi?Ostatnio na starym RO namnożyło się takich prowokatorów, psujących krew. I uważam, że taki zapis powinien się znaleźć:
Wszelkiego rodzaju "prowokacje" i złosliwe, chamskie posty komentuje Admin, wyciagając regulaminowe konsekwencje wobec ich autora.

Czuję się w obowiązku przytoczyć całą wypowiedź Pani Ewy aby nie być posądzonym o wyrwanie z kontekstu.
Moim zdaniem takie przykłady to przykłady inwektyw, bez względu na to czy ktoś nas prowokuje czy nie.Inteligentny człowiek nie da się sprowokować....
Moim zdaniem tego rodzaju "teksty" nie mogą mieć miejsca pod niczyim adresem i z niczyjej strony nawet bywalców czy admina.To jest coś co bardzo denerwowało mnie gdy wchodziłem na stare Rybie Oko.Nie wiem dlaczego nie można powiedzieć komuś zamiast cytowanych przeze mnie słów czegoś innego niekoniecznie mniej krytycznego.
Dlatego też postuluję bezwzględny zakaz używania JAKICHKOLWIEK inwektyw i obraźliwych słów pod groźbą wykasowania postu lub blokowania użytkownika. Wiem że takie zapisy istnieją na innych forach.
Pozdraawiam wszystkich Z SZACUNKIEM
Mariusz Kowalsk
Schowaj teksty   

Powiązane z

Regulamin Forum Wędkarskiego "Rybiue Oko"

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Hobbystycznie założona strona genealogiczna Drzewo rodzinne oparta o Webtrees. Można znaleźć na niej sporo różnych nazwisk. Bardzo ciekawe materiały źródłowe z parafii Grążąwy.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).