Jaki silnik?

Witam. Na początku mała uwaga - etykieta wymaga przedstawić się z imienia i nazwiska. Nie rozumiem czemu tego nie zrobiłeś, chyba nie jesteś tym poszukiwanym Kamilem K.? i chyba nie wstydzisz się swojego naziska?
A tak w ramach tematu: czy wystarczy silnik 4 konny do takiej jednostki? odpowiedź jest prosta: zależy komu. o ślizgu możesz raczej zapomnieć, z takim silnikiem ta łódeczka rozwinie max ok. 10km/h. Silnik np. 5 koni nic tu nie zmieni podobnie jak np. 2,5 konia ponieważ dociągniesz tylko do prędkości "przed ślizgiem" i dopiero silnik ok. 8km wprowadzi taką jednostkę w ślizg. Także prędkość max. dla małych siników i tej jednostki będzie zbliżona jedyna różnica w tym że silniczek mocniejszy będzie miał trochę lżej. Który z podanych mocniejszy - otóż żaden 4 konie to 4konie czyli tyle samo. Różnica taka że 2suw kręci większe obroty i z regóły ma większy moment obrotowy ale też przy większych obrotach. 4suw ma płynniejszą pracę (szczególnie na niskich obrotach). dwusuwa możesz przewozić w dowolnej pozycji a 4 suwa w pionie albo na jednym boku. Który lepiej kupić - tu musisz sam zdecydowa. Jedno jest pewne - rakieta to to nie będzie ale do rekraacyjnego "pyrkania" wystarczy. Jeżeli chcesz rozwinąć w miarę przyzwoitą prędkość to 10koników będzie akurat do tych wymiarów. Jak masz jeszcze wątpliwości to pytaj i jak możesz to z mniejszą dozą tajemniczości. Pozdrowionka
Schowaj teksty   

Powiązane z

Hobby wodne

Nie tylko wędkowaniem człowiek żyje :)

Żeglarstwo, kajakarstwo i wszelkie inne wodne hobby

Liczba wątków: 55

Liczba listów: 257

Witam! Mam pytanko! Czy do łodzie wiosłowej: 3,10 długa ; 1,40 szeroka ; 65kg wystarczy silnik 4 konny?
A jak wystarczy to który lepszy: Mercury 4km (2-suw) czy Mercury 4km (4-suw)? Ktory mocniejszy 2-suw czy 4-suw
ktory lepiej kupić. Jeżeli ktoś ma taki lub podobny zestaw niech powieczy szybko sie płynie czy płynie się bez problemu? Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.