Right menu

Szukaj

Reklama


Jaki silnik

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Na moc potrzebną do wchodzenia w ślizg mają wpływ: wymiary i waga lodzi (w szczególności stosunek długości do szerokości), kształt dna (obłe, płaskie), obciążenie i jego rozkład. Łódź 3,10/1,40 to prawdopodobnie taki bączek z obłym dnem. Taka łódź z silnikiem 5 a nawet 6KM z dwoma osobami napewno w ślizg nie wejdzie (prawdopodobnie nawet z jedną osobą może być problem). Ja również sugeruje (jeśli chcesz pływać w ślizgu z prędkością średnią około 15 km/h) 8KM np. Yamaha 8KM 2SUW (waga tylko 27kg przy krótkiej stopie), ale przy 8KM musisz sprawdzić wytrzymałość pawęży lub 4KM 4SUW (spokojne pływanie i troling)
Schowaj teksty   

Powiązane z

Hobby wodne

Nie tylko wędkowaniem człowiek żyje :)

Żeglarstwo, kajakarstwo i wszelkie inne wodne hobby

Liczba wątków: 55

Liczba listów: 257

Witam! Mam pytanko! Czy do łodzie wiosłowej: 3,10 długa ; 1,40 szeroka ; 65kg wystarczy silnik 4 konny?
A jak wystarczy to który lepszy: Mercury 4km (2-suw) czy Mercury 4km (4-suw)? Ktory mocniejszy 2-suw czy 4-suw
ktory lepiej kupić. Jeżeli ktoś ma taki lub podobny zestaw niech powieczy szybko sie płynie czy płynie się bez problemu? Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).