Który silnik byście wybrali

Panie Marcinie.
Traxxis to nic innego jak Maxxum w nowym opakowaniu, przy tak długiej łodzi i jednak sporym ładunku będzie zbyt mały, szczególnie jak na wodzie będzie wiaterek. Endura natomiast ma słaby punkt w postaci przełącznika biegów. Można go używać wiele lat ale pod warunkiem używania piątego biegu sporadycznie, nie dłużej jak 20 min a potem 30 min przerwy. Wiele tu zależy od konkretnego egzemplarza przełącznika. Jest jednak rozwiązanie pośrednie, można kupić Endurę 55 z zainstalowanym maxximizerem, a nawet można założyć śrubę trzypłatową KIPAWA, która daje dodatkowego kopa na wodzie. Jest to rozwiązanie droższe niż Endura ale tańsze niż Traxxis o takiej mocy. Uzyskuje się funkcjonalność i niezawodność Traxxisa (czytaj Maxxuma) ale zostaje nam wygląd Endury. Jeżeli to Panu nie przeszkadza to proszę wybrać takie rozwiązanie. Generalną zasadą (moją) jest wybór najmocniejszego silnika na jaki mnie stać, pozwala to unikać późniejszych rozczarowań z brakiem mocy. Warto nawet zaczekać jeden sezon i uzbierać więcej kasy na lepszy silnik. Silniki Minn Koty użytkuje się po wiele lat, jest więc to zakup na lata. Jeżeli potrzebuje pan więcej informacji to proszę napisać lub zadzwonić 669995569.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Hobby wodne

Nie tylko wędkowaniem człowiek żyje :)

Żeglarstwo, kajakarstwo i wszelkie inne wodne hobby

Liczba wątków: 55

Liczba listów: 257

Marcin Sejbuk

Witam!
Mam dylemat, który silnik wybrać. Każdy wybór ma swoje "++" i "- -".

Minn Kota Endura 50lbs shaft 42" http://www.c...rset=ISO-8859-1

Minn Kota Traxxis 40lbs shaft 32" http://www.c...rset=ISO-8859-1

Jak do tej pory nie byłem posiadaczem żadnego silnika więc nawet nie bardzo się orientuję jakimi kryteriami mam się kierować przy wyborze.
Silnik ma mi służyć do normalnego pływania łodzią do 4m. Różne warunki, różny ładunek, ale nie więcej niż 3 osoby z ewkipunkiem. W zasadzie chodi mi o to by był uniwersalny i wystarczająco mocny. Skłaniam się ku modelowi Traxxis 40lbs (Digital Maximizer i mniejsze zurzycie energii), ale nie wiem czy 40lbs wystarczy. Za to Endura jest mocnniejszy i sporo tańszy.

Serdecznie proszę o porady. Na pewno z nich skorzystam przy wyborze silnika.

Pozdrawiam!

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Metki odzieżowe pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.