Right menu

Szukaj

Reklama


3 na łodzi

Tomasz Płonka

Zwykle na łodzi jest nas 2 albo 3. Bo z racji słabej ilości ryb to ja już w ogóle sam na ryby nie jeżdżę - nuda.....
A jak jest 2 albo 3 na łodzi, to każdy ma swoje zadanie: silnik, kotwica ... Po co chodzić po łodzi, jak po pokoju? Ważne jest, aby każdy miał mniej więcej tyle samo miejsca. Ja najbardziej lubię łowić w środku dlatego, że jest jedyna wygodna ławeczka na łodzi, z której można na siedząco łowić w bok bez wykręcania kręgosłupa.
Jakby nie było, mamy do wyboru albo łódkę małą do 4m do silnika 4-5KM, który można przenieść z samochodu do takiej łodzi. Silniki 10-15KM ważą tyle, że przenieść go na odległość 30-50m już jest ciężko, a my wędkarze mamy problem z kręgosłupem nierzadko.... Ni jak już trzeba mieć patent, to czemu silnik 15KM a nie 50KM? Przecież na 50-ce o wiele szyciej się pływa. A ta szybkość pływania przekłada się wprost na ilośc rzutów i zrobionych miejscówek, a to znów, na ilośc złowionych ryb.
Więc mając silnik 4KM nie planuję zakupu łodzi do niego, bo po co, skoro można łódkę pożyczyć? Gdybym miał sobie poprawić komfort i skuteczność pływania i gdybym już musiał robić patent motorowodny, to bym się decydował na łódź z silnikiem 50-80KM i wtedy żadna duża zaporówka mi nie straszna... I Szkiery (do tego chyba najlepsze pancerne dno i silnik strumieniowy.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Hobby wodne

Nie tylko wędkowaniem człowiek żyje :)

Żeglarstwo, kajakarstwo i wszelkie inne wodne hobby

Liczba wątków: 55

Liczba listów: 258

wojciech wójcik

Wiele lat zajmowałem sie naprawą i serwisowaniem silników zaburtowych i stacjonarnych, z moich obserwacji wynika ze nie istnieja w polsce profesjonalne łodzie, które są bardzo stabilne, wygodne, które przy małej jednostce napędowej typu 9,9 lub 15 km osiagały by szybkosci około 20 -- 25 węzłow gdzie swobodnie mozna poruszać sie po takiej jednostce z centralną sterówką, automatycznym zbiornikiem wymiennej swieżej wody na złowione ryby, z zadaszeniem gdzie deszcz nie przeszkadza,
W przyszłym sezonie chce wyprodukować próbne modele do testów.
Do Panów wędkarzy zwracam sie o opinie i mankamety z jakimi macie do czynienia podczas połowów z łodek. Co was drazni jakie funkcje i jakie Waszym zdaniem ,zadania powinna spełniać Wasza idealna łódz wędkarska. Z góry dziękuje za opinie volt64@interia.pl Wojtek< skype volt641

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: ODOO - Open source ERP i CRM

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).