Right menu

Szukaj

Reklama


Ponton, czy łódka ?

Bezpieczniejsza na pewno będzie łódka. "Kasia" swobodnie mieści się na dach samochodu, jedna osoba bez większego problemu ją tam załaduje. Jest przy tym bardziej zwrotna od pontonu i bardzo wygodna do spinningowania. W cenie tego pontonu kupisz łódkę i mały silniczek. Jest to łódeczka bardzo bezpieczna, przy większej fali na pewno łatwiej nią manewrować, niż pontonem. Trzy osoby mogą nią swobodnie pływać, waga też nie przekracza 50 kg. Dodatkowa zaleta - nie tracisz czasu na nadmuchiwanie.
Osobiście użytkowałem i ponton (o podobnych parametrach) i "Kaśkę" i z czystym sumieniem polecam Ci łódkę...

Pozdrawiam...Piotr - SWI

Schowaj teksty   

Powiązane z

Hobby wodne

Nie tylko wędkowaniem człowiek żyje :)

Żeglarstwo, kajakarstwo i wszelkie inne wodne hobby

Liczba wątków: 55

Liczba listów: 257

Interesuje mnie opinia wyboru środka pływającego.Łowiska to dolnośląskie zaporówki oraz żwirownie.Co będzie lepsze (BEZPIECZNIEJSZE I WYGODNIEJSZE)do spinningu na takich akwenach? Wybór ze względów transportu mam ograniczony do pontonu i małej łódki(do 50 kg -transport na dach samochodu (łódka np. kasia mileksu).
Fajne rosyjskie pontony sprzedaje tokarex(www.pontony.net.pl)-konkretnie mam na myśli Oriona 6.Jak podają w internecie -Ponton ''Orion 6'' jest wyposażony w nadmuchiwany kil, co poprawia własności hydrodynamiczne łódki. Ponton jest pakowany w dwie torby (nadmuchiwane burty oddzielnie od twardych części), co pozwala na optymalny podział ładunku przy transporcie, a także chroni burty od możliwych uszkodzeń przy przechowywaniu.

Waga - 40(kg)
długość - 2600(mm)
szerokość - 1400(mm)
wysokość - 380(mm)
wyporność - 320(kg)
ilość komór - 3+1
ilość osób - 3
max. moc silnika - 6
Cena tego pływadła to ok 2200zł.
Dodam tylko ,że pływanie raczej na wiosłach(silnik raczej w przyszłości).

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Przygotowanie druku Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).