Re: Kręcenie

Oj dawno to było jak się uczyłem, ale mam takie jedno wspomnienie i chętnie się podzielę. Tak więc przeglądałem dużo książek (również wspomniane fly tying bible - super - różne poradniki z serii 'for beginners' też są ok.) i jest tak: w każdej książce trochę inaczej opisane jest jak zrobić skrzydełka. Odrobinę inaczej. To najtrudniejszy element, więc na nim się skupiałem. Długo trwało zanim jakoś zaczęły wychodzić, ale rzecz polegała na tym, żeby porównać wszystkie przepisy i rady i jakoś wypośrodkować. Bazując tylko na jednym opisie jak to zrobić można się zawieść. Więc warto przeglądać wytrwale wszystkie dostępne poradniki i znaleźć takie podpowiedzi, które akurat nam będą pasować i zadziałają. Dla mnie najważniejszy okazał się chyba 'żelazny chwyt'. Chodzi o to, żeby tak złapać skrzydełka w palce, żeby przy mocowaniu nawet troszkę się nie ruszyły - jeśli na chwilę luzowałem palce to nić od razu skręcała skrzydełka i wychodziło do bani. Ważny jest też materiał - ale wcale nie na skrzydełka tylko na jeżynki. Można mieć już przywiązane dobre skrzydełka, a potem wszystko popsuć jeżynką (która przecież oplata skrzydełka, więc ma też wpływ na ich stabilność i ułożenie). Więc polecam alby przy jeżynce wybierać najlepsze z możliwych materiałów (żadne tam kapki za 30 zł). Mi sprawdzały się najlepiej pióra na jeżynki sprzedawane nie w kapkach ale pojedyńczo (tzn. po kilka-kilkanaście w paczce). Choć wysokiej jakości kapka pewnie też się sprawdzi, ale dla mnie to był już zbyt duży wydatek. To takie parę słów wspomnień od amatora.

Pozdrawiam

Schowaj teksty   

Powiązane z

Mucha

Wędkarstwo muchowe

Liczba wątków: 90

Liczba listów: 398

Widzę, ze wszyscy chyba zajeci sa łowieniem i nikt nic nie pisze na forum. Ja niestety poza weekendami i to nie zawsze nie mam za duzo czasu na łowienie. Kupiłem jednak imadło, haczyki, nici i sporo materiałow....
Zakupiłem kilka ksiązek :The Fly-tying Bible, itd. przegladam youtube`a i wciąz cięzko ukręci mi coś porządnego. Moglibyscie opisac swoje poczatki i jak ustrzec sie podstawowych błedów, bo wiem ,ze jeden juz popełniłem dotyczacy materiałow. Kupiłem sporo, nie skupiajac sie na tym co mi własciwie potrzeba do konkretnego wzoru.
W sobote ide na spotkanie z doswiadczonym krętaczem, wiec jest nadzieja, ze podaczas weekendu jeszcze sie cos ukreci... Wink
Pozdr

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).