Right menu


Podanie muchy

Piotr Lubiarz

Powodem tego, że mucha nie leci dalej niż koniec linki najczęściej jest niekorzystny wiatr. Potem w kolejności: brak przyponu konicznego lub jego zbyt mała zbieżność, za cienki przypon w stosunku do masy muchy, zbyt ciężka mucha (mam tu na myśli masę muchy nasiąkniętej wodą), zbyt mała energia linki (najczęściej spowodowana zbyt wczesnym wypchnięciem linki do przodu lub zbyt lekką linką).
Jeśli to wiatr, to przyczyny nie da się usunąć. Można ratować się delikatnym (o długość przyponu) cofnięciem linki zanim wszystko opadnie na wodę. Takim cofaniem linki można skorygować też zbytnią krętość linki, o ile to konieczne. Prosta linka nie zawsze jest potrzebna (potrzebna jest zawsze w łowieniu na steamery, zwykle w łowieniu na mokrą muchę, często na nimfę). Łowiąc na suchą wyprostowanie zestawu na ogół oznacza natychmiastowe smużenie muchy, czego przeważnie staramy się uniknąć.
Pozdrawiam i do zobaczenia na Roztoczu.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Mucha

Wędkarstwo muchowe

Liczba wątków: 90

Liczba listów: 398

Mam problem z podaniem muchy. Podczas rzutu i kładzenia muchy na wodę, często zdarza mi się, że sznur opada na wodę nie w linii prostej, a jest wręcz pofałdowany. Mucha przypon z muchą opada za sznurem i układa się w moim kierunku. Linka z przyponem tworzą kształt litery U. Jaka jest tego przyczyna? Czy powodem może być złe wykonywanie samego rzutu, czy może jakiś błąd w budowie zestawu?

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Systemy zarządzania relacjami z klientami CRM Odoo Od kilku już lat wdrażamy różne wersje tego systemu, także w wersji typu Enterprise

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).