Problem z podaniem muchy

Grzegorz Tuński

Cześć Krzyśku

Jest to problem techniki rzutu. Musiałbym dokładnie zobaczyć jak rzucasz, ale spróbuj w ostatniej fazie rzutu (podczas kładzenia sznura na wodę) przytrzymać kij pod kątem 60 stopni od ziemi (prawie pionowo). Wtedy sznur i przypon powinien Ci się dobrze rozprostować. Budowa zestawu nie powinna być tego przyczyną.

Często warunki na danym akwenie wymagają rzutu, aby linka była pofałdowana na wodzie i tworzyła łuk, ale przypon z muchą powinien się ładnie rozłożyć na wodzie. Jeszcze przed Tobą dużo rzutów, więc ćwicz i jeszcze raz ćwicz.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na Roztocze )).Pozdrowienia Grzylek

Pozdrowienia Grzylek

Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów

Schowaj teksty   

Powiązane z

Mucha

Wędkarstwo muchowe

Liczba wątków: 90

Liczba listów: 398

Mam problem z podaniem muchy. Podczas rzutu i kładzenia muchy na wodę, często zdarza mi się, że sznur opada na wodę nie w linii prostej, a jest wręcz pofałdowany. Mucha przypon z muchą opada za sznurem i układa się w moim kierunku. Linka z przyponem tworzą kształt litery U. Jaka jest tego przyczyna? Czy powodem może być złe wykonywanie samego rzutu, czy może jakiś błąd w budowie zestawu?

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: WMS - wszystko w jednym

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).