Karta

Dariusz Żbikowski

Warunkiem niezbędnym uprawiania wędkarstwa jest posiadanie karty wędkarskiej. Jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - trzba posiadać ponadto jego zezwolenie (wykupić opłatę).

Do chowu, hodowli i połowu ryb uprawniny jest:
...
...właściciel albo posiadacz gruntów pod wodami stojącymi...
...

Czyli... miasto.
Jeśli wodami zarządza miasto to ... dowiedz się w urzędzie miejskim jakie są warunki korzystania z tych wód.

Konsekwencje takie jak wszędzie, reguluje je ustawa:

"....podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2..."

Pozdrawiam,
Darek

---
Admin jest zawsze górą

Schowaj teksty   

Powiązane z

Off Topic

Tu poruszamy tematy z dziedzin nie objętych profilem portalu.

Liczba wątków: 45

Liczba listów: 191

czy lowienie w srodku miasta (Trojmiasto,mamy kilka stawow) jest całkowicie legalne? Stawy sa "miasta",nie wlasnosc prywatna.Czy do tego takze potrzeba karty wedkarskiej? a jezeli tak,to jakie moga byc konsekwencje i kto je realizuje?dziekuje za odpowiedz.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany Odoo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).