Right menu


Gdzie połowić?

Ryszard Siejakowski

Wody pstrągowe w najbliższej okolicy, to Kłodawka w samym Gorzowie, Pełcz koło Przyłęgu, Postomia pomiędzy Sulecinem a Lemierzycami, Lenka albo Łęcza /druga nazwa/ koło Słońska, Słubia w kierunku na Cedynię. To nie oznacza, że są to wody gdzie pstrągi same wyskakują na brzeg. Raczej tam o pstrąga ciężko, jak zresztą w całej Polsce.
A teraz dowcip na tą okoliczność.
Do Polski przyjechał obywatel USA. Okolica przepiękna, bo i Dunajec i góry. Śliczności. Postanowiono umilic mu pobyt, bo wiadomo, polska gościnność. Zaproponowano mu wędkowanie na Dunajcu na muchę. Gość chodził cały dzień, udostepniano mu najlepsze miejsca aby mógł złowic wymarzonego pstrąga i wreszcie udało się. Padł okaz 35 cm, czyli jak na Dunajec całkiem niezły. Mili gospodarze, zadowoleni z tak pomyślnego zakończenia wędkarskiej wyprawy, zakończonej sukcesem gościa, zadają mu pytanie, czy podobało mu się. Na to Amerykanin z uśmiechem powiedział, że oczywiście tak. Jeszcze nigdy w życiu się tak nie nachodził na rybach. Gdyby mu sie to przytrafiło to w Stanach, to prawdopodobnie miałby na rozkładzie kilkanaście pstrągów, ale nie w tak miłym towarzystwie.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Spinning

Wędkarstwo spiningowe

Liczba wątków: 500

Liczba listów: 1801

Witam wszystkich, mam takie pytanko: gdzie można pospinningować za pstrągiem w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego??Nigdy nie chodzilem za pstrągiem więc prosze polećcie mi jakas w miarę rybną wode, żebym sie zawczasu nie znichecił...pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Hobbystycznie założona strona genealogiczna oparta o Webtrees: Żbikowska . Można znależć na niej już sporo różnych nazwisk. Bardzo ciekawe materiały źródłowe dotyczące narodzin, zgonów i zawartych związków małżeńskich z parafii Grążąwy.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).