Right menu


Główki

Kamilu

Wielkość haka jest jakby wymuszona innymi ważniejszymi sprawami.
Główkę z hakiem musisz dobrać przymierzając (przykładając) do twistera. Podczas przymiarki zaobserwuj, czy jeśli nadziejesz gumkę na ten właśnie hak nie będzie on wystawał nie za blisko ogonka, żeby ten mógł luźno pracować, żeby hak go nie usztywniał. Potem dopiero popatrz na wielość haczyka.
Tu jest niewielka w zasadzie dowolność. Nadające się do tej samej gumki haki ne mają zbyt dużej rozpiętości jeśli chodzi o rozmiary. Podobnie jest z ciężarem główki. Tyle teorii, pamiętaj,
że nic nie zastąpi praktyki. Jaśli nabędziesz diwe różne główki z hakami, założysz to łowiąc na płytkiej wodzie, która jest (powinna być) szczególnie o tej porze roku przezroczysta z łatwością zaobserwujesz pracę gumki i ocenisz czy jest OK, czy przydałaby się lżejsza, czy cięższa.

A potem, pamiętając o wymiarach i o naszej zasadzie - złów i wypuść! pozostaje Ci już tylko łowić okonki

Pozdrawiam
Bogdan KWI
Schowaj teksty   

Powiązane z

Spinning

Wędkarstwo spiningowe

Liczba wątków: 500

Liczba listów: 1801

nie wiem jakie glowki (chodzi o rozmiar haka) uzyc do malych 4 cm twisterow przy lapaniu okoni ?? lowie w plytkiej wodzie ! =]

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Czy interesuje Cię bezpłatny system ERP? Tu znajdziesz nieco porad na temat Instalacji i konfiguracji Odoo (OpenERP) powinny one pomóc Ci go zainstalować i przetestować na własnym serwerze.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).