Right menu


odnośnie plecionki

Tomek Smak

Plecionka jak każda rzecz ma swoje plusy i minusy. Wiem coś o tym bo łowię już kilka lat na plecioneczki.
Plusy:
-jest moło rozciągliwa co pozwala lepiej wyczuć i zaciąć brania z daleka
-przy tej samej średnicy jest dużo bardziej wytrzymała
-lepiej za jej pomocą wyczuwa się pracę przynęty
-nie traci si/ę tak wielu przynęt
Minusy:
-rzadko podawana średnica jest faktyczną (porównując do żyłki)
-gorsze plecionki szybciej się "mechacą" co ma niekorzystny wpływ na odległość rzutów
-moim zdaniem żyłką można wykonywać odleglejsze rzuty
-wszelkiego rodzaju przypadkowe węzełki raczej trudno rozwiązać (trzeba ciąć), a pleciona ma tendencje do motania się
-jeśli łowi się wklejamkami, to tylko kwestją czasu przy używaniu plecionki jest wymiana wklejaneczki (rzut, plecionka moca się za przedostatnią przelotkę, obrót korbką i szczytówka 10 cm krótsza)- ja kilka wklejanek tak załatwiłem. Ale jeśli ty nie masz delikatnej wklejanki to nie ma problemu
-kij do pleciony musi mieć dobre przelotki, zwłaszcza szczytową
Jeśli się już zdecydujesz na zakup to (jak ze wszystkim) lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego (polecam power pro). Nie napisałeś jaki nasz kijaszek, ale ciężar wyrzutu świadczy, że raczej na potwory nie polujesz, tak więc polecam Ci średnice od 0,08 do max 0,14. Ale z tymi średnicami to już pisałem, trzeba pooglądać, bo to co jest napisane to hoo, hoo. Jeżeli łowisz z opadu (np. tylko sandacze) to kup trochę grubszą, to powoduje spowolnienie opadu. Jeżeli chcesz jedną plecionkę używać do gum, woblerów (w tym małych) i innych przynęt, to raczej średnica optymalna to 0,12. Ale ogólnie to rzeczy (średnic) uniwersalnych nie ma. Nie jestem pewien, ale w przypadku power pro to są dostępne tylko większe średnice. Ja łowię na 0,16 ale to na sandała w dużej rzece przy średnim ciężarze przynęt 20g. Pozdrawiam. Smaczek.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Spinning

Wędkarstwo spiningowe

Liczba wątków: 500

Liczba listów: 1802

Witam.
Nigdy nie stosowałem plecionki,zamierzam jednak spróbować.Chciałbym użyć jej do łowienia na średnie gumy oraz woblery (5-9 cm).Jaka jej srednica najbardziej się do tego nadaje?Sprzęt na który łowię ,to shimano stradic 2500,kij do 25 gr. wyrzut.Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Odoo - Open source ERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).