Jaki kijek na pstrąga ?

Nie wiem jakimi przynętami będziesz łowił? Zakładam jednak , że to będzie nasza polska szkoła, czyli raczej małe.
Według mnie założenia masz dobre. Sugerował bym jednak długość 2,6 - 2,7 metra. Kijki tej długości mają z założenia fajniejszą konstrukcję, a co za tym idzie są dynamiczniejsze, lżejsze, słowem poręczniejsze.
Sprzęt , jakiej firmy ? To zależy od Twoich oczekiwań oraz zasobności kieszeni. W sklepach masz dostatek tzw.chrustu - czytaj :masówka z dalekich chin. Być może w kilku spotkasz sensowne konstrukcje za rozsądne pieniądze ( o ile Ci się uda). Możesz też pomyślec o kijkach amerykańskich, lub budowie wędki na wybranym blanku. To jednak trochę większa kasa , choć radocha z użytkowania takiego sprzętu jest wysoka. I nie chodzi tu o "metkę "a o walory użytkowe kijka.

Wojtek-Żbik

Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1186

mam zamiar zaczac spiningowac na rzeczce grabowa na pomorzu, jest to niewielka miejscami mocno zakrzaczona rzeka, licze na pstragi, doradzcie jaki sprzet zakupic na takie lowienie, ja myslalem o wedzisku 270-300cmm o wyrzucie 5-20, zylce 0,18. Jest to jednak temat dla mnie nowy wiec nie chce popelnic bledu przy zakupie, prosze doradzcie
pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ubrania strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).