kijek na pstrągi

Norbert Jakubczyk

Dobór zestawu zależy od wielu rzeczy, ale podpowiem coś w skrócie. Długość kija dobierz do łowiska: na większych rzekach - max. 2,70 m; na małych ciurkach lepsza będzie długość 2,40 m; ciężar wyrzutu do 14 lub do 17g; akcja fast; ugięcie progresywne (na całej długości pod większym obciążeniem). Średnica żyłki to 0,18-0,20 mm, b. dobrej jakości, mało rozciągliwa.
Udanych zakupów!
Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1186

mam zamiar zaczac spiningowac na rzeczce grabowa na pomorzu, jest to niewielka miejscami mocno zakrzaczona rzeka, licze na pstragi, doradzcie jaki sprzet zakupic na takie lowienie, ja myslalem o wedzisku 270-300cmm o wyrzucie 5-20, zylce 0,18. Jest to jednak temat dla mnie nowy wiec nie chce popelnic bledu przy zakupie, prosze doradzcie
pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).