Lakier do woblerów

Witam!Polecam ci lakier Domalux(24-28zł/1l) produkcji polskiej lub Hartzlak(30-36zł/1l) chyba niemiecki.Różnią sie tylko ceną.Oba lakiery są do malowania zewnętrznego wodoodporne,trudno ścieralne.Maluje się wobki przez zanurzenie w lakierze,najlepiej kilka warstw nalożyć jedna po drugiej ,oczywiście po uprzednim wyschnięciu kolejnej warstwy.Dla lepszego efektu wizualnego każdą warstwę po wyschnięciu należy delikatnie zeszlifować drobnym papierkiem ciernym.A!I chyba najważniejsze! Te lakiery są poliuretanowe więc mogą wchodzić w reakcję z różnymi farbami,ja osobiście sprawdziłem że wszystkie farby akrylowe można lakierować bez przeszkód,warunek dla każdej farby to dobrze wyschnięta powierzchnia malowana!!!W przeciwnym razie cały wysiłek włożony w pomalowanie szlag trafi,lakier zważy ci farbę i po wobku!!!Powodzenia!

Ps.Jak juz zrobisz jakieś wobki to pochwal się na RO
Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1187

Jaki rodzaj lakieru jest najlepszy do malowania woblerów?? Od wielu lat sam wykonuje woblery ale często się zdarza że mimo staranności wkładanej w malowanie i wielu warst lakieru - lakier pęka a wobler nasiąka wodą.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).