Right menu

Szukaj

Reklama


prosta sprawa

Witam.
No moze nie najprostrza ale nie ma co wlosa dzielic na czworo. Moze zle zrozumialem ale z Twojego postu wynika ze kijki te znalazles w sieci, to tak jakby zony szukac na czacie dla malolatow...W jednym i drugim przypadku wskazane jest dokonac wyboru po dotknieciu/sprawdzeniu "towaru".
Nie widzialem poza obrazkiem w katalogu tego kongera wiec nie moge nic o nim powiedziec, lowilem natomiast przez dluzszy czas lamiglasem, ten model mozna uznac za klasyka niemalze w Polskich warunkach. G200 to podstawawy modej lamiglasa i mimo to oraz wieku konstrukcji, wielu "dzisiejszych" producentow moze sie wiele nauczyc od lamiglasa. Nie patrz na opisy i roznice paru gram c.w. czy kilograma w mocy kija, bardzo niewiele konstrukcji o podobnych opisach zachowuje sie podobnie.
Najwazniejsze pytanie, do czego chcesz ten kij wykorzystac, moim zdaniem ten lamiglas jest ciut za ciezki jako kij "podstawowy" opisany jest jako salmon and steelhead i wedlug mnie do tego doskonale sie nadaje, choc ja generalnie lowie dosc lekko i moze stad moje zdanie. Konger najprawdopodobniej bedzie ladniej/lzej uzbrojony, lamiglas jest zbrojony tak jak kiedys to robiono za oceanem, optycznie wyglada to ciut przyciezko ale za to wytrzymuje wieki. Zreszta G200 z 500 zl to bardzo dobra cena.
Powodzenia w wyborze.
Tomek.

tomaszek

Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1187

Jestem w tym gronie pierwsy raz i chylę czoło pred wielkimi autorytetami RO. Dlatego też chcąc skorzystać z wielkiego doświadczenia wszystkich GURU tego portalu,chciałby zasięgnąć porady.
Kilka lat temu moi synowie /6 i 10l/ na stawie u mojego kolegi złapali bakcyla wędkarskiego,nie omieszkali nim zarazić również i mnie.
Po kilku latach stałem się wyłącznym zwolennikiem spinningu.
Ze względu na doświadczenie m.inn. spinningowe popsługiwałem się sprzętem z tzw dolnej półki do czasu gdy wziąłem do ręki Diaflasch do 20g.
Miałem pózniej w ręce i inne kije, lecz żaden z nich nie spełniał moich
preferencji.Zacząłem szukać w sieci i znalazłem /zaznaczam iż na zakup przeznaczam kwotę nie większą niż 500zł/, Lamiglas G200, 2.70 cw.10-21g. oraz Konger Equs Contact 2.70 cw7-23g. Lubię gdy kij pięknie pracuije. Podana moc linki przez Equsa jest o jeden kilogram większa niż G200, Wnioskować z tego należy iż blank Kongera jest mocniejszy natomiast G200 bardziej czulszy. Stąd mój dylemat łowić w większym rozpiętościowo zakresie wagowym i mieć fabryczną tubę, czy wybrać kij tańszy batrdziej czulszy i amerykancki /jak to mówił Pawlak/.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Wdrożenia OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).