Spostrzeżenia, ale bez wniosków końcowych hihihi.....

Ryszard Siejakowski

Ponieważ zebrało się konsylium sław w kwesti, jaki hol jest bardziej zdrowy dla ryby, wtrące swoje spostrzeżenia, bez wyciągania wniosków, aby sie nie narazić żadnej ze stron
Obrazek pierwszy.
Siedzę na łódce i próbuję łowić okonie. Jest i szansa na sandacza. Łowię na wklejankę do 25 gram i żyłkę 0,22. Zaczepiają się pasiaczki trochę dłuższe od dłoni. Twisterki sprowadzam z metrowej płycizny, na głęboczek sięgający około 7 metrów. W pewnym momencie położyłem przynetę na dnie, aby ją mocniej poderwać. Wszystko stoi. Klne jak szewc na swoją głupotę, myśląc, że najechałem na jakąś kłodę. Po kilkunastu sekundach kłoda daje "kopa" i odjeżdża na ponad 100 metrów z szybkością parowozu pociągu towarowego. Gdy myśałem, że to już koniec odjazdu, drugie kopnięcie i kolejne 40 metrów żyłki, to cuś zdejmuje mi z kołowrotka. Cała zabawa trwała prawie godzinę, bo tyle potrzebowałem aby doholować .... tołpygę, o wadze ponad 34 kg do łodki. Po prawie godzinnym holu poziom adrenaliny u tołpygi i u mnie zapewne był zbliżony. Oboje nadawaliśmy się do reanimacji hihihi.... Reanimacji tołpygi nie podjąłem, tylko dostała tłuczkiem w łeb. Dla mnie tołpyga w wodach otwartych, to jeden z największych wrogów świeżo wyklutego narybku, wszystkich gatunków.
Obrazek drugi.
Łowię na zaporówce sandacze z głębokości 12 do 14 metrów. Jest kopnięcie, zacinam i siedzi. Szybki hol tak zalecany przez zwolenników C&R. Po kilkunastu sekundach sandacz w podbieraku. Gdy wyczepiam rippera, rzyga mi kilkoma małymi rybkami. Ryba jest w kompletnym szoku po dekompresji 1 atmosfery, w krótkim czasie.
Nie mam zamiaru głosować za takim czy innym holem. Dwa opisane przypadki i dwie rózne opcje. Wybór zawsze będzie zależec od nas.
Pozdrawiam.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Sprzęt wędkarski

Dyskusje o sprzęcie i wyposażeniu wędkarza.

Liczba wątków: 450

Liczba listów: 1187

Chciałbym sie dowiedzieć czegoć na temat spiningu boleniowego - dł., cw., akcja, marka, itd.
Pozdrawiam.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Odoo