Boliwia

Cześć. Co to za rejon i jakie jest tam zagrożenie dengą?
pzd.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Turystyka

Turystyka, wyprawy, wakacje, wypoczynek, fotografia i wszelkie inne tematy wiążące się w jakikolwiek sposób z wodą.

Liczba wątków: 139

Liczba listów: 298

grzegorz borowski

Witam,

Szukamy chętnych na wyjazd do Boliwii maj ,czerwiec ,lipiec
Głównym celem wyprawy wędkarskiej do Boliwii jest połów Golden Dorado (Salminus maxillosus) w dżungli boliwijskiej. Ryba ta jest charakterystyczna dla dorzecza Parany, a my będziemy ją łowić w górskich strumieniach dorzecza Amazonki. Zapraszamy do dżungli ale wysoko położonej więc, nie jest to strefa malaryczna a klimat jest przyjazny (w nocy kilkanaście stopni, w dzień 20-25C). Ponadto rzeka jest kompletnie dziewicza, podobnie jak dżungla wokół , bez żadnych dewastacji lasów i ingerencji człowieka.

Opis odkrycia tegoż dorzecza znajdziecie tu:
http://www.b...#263;_El_Dorado


więcej zdjęć na stronach


Boliwia 2011 - Złoto dla zuchwałych

BAYAN GOŁ .
http://www.b..._zuchwa%25B3ychBoliwia - złoto Amazonii. - Salmo Adventures Club

http://salmo...-zloto-amazonii

Bolivian fishing adventure.

Będzie także możiwosc zmierzenia się ze sporymi sumami (co widać w fotorelacji)
Łowić będziemy głównie z brzegu, momentami teren jest ciężki (duże kamienie). Bezwzględnie należy zabrać ze sobą buty do brodzenia z kolcami (nie wkręcane śruby !!!), można używać spodniobuty ale nie jest to konieczne, ponieważ temperatura wody w rzece wynosi około 24 stopni. W dolnych odcinkach obu rzek można łowić na spinning- wyłącznie 1 kotwica na przynęcie , zalecana jest wymiana kotwic i kółek łącznikowych (fabrycznie zbrojenie jest za słabe), generalnie zbrojenie morskie, przypony stalowe minimum 50 cm długości i 50 lbs wytrzymałości.ŻYŁKA żadnej plecionki Ryby dobrze reagują na woblery, blachy wahadłowe i rippery. W górnych odcinkach rzek ryb jest tak dużo, że łowienie na spinning jest prawie nie możliwe jedynie na gumy albo koguty. Optymalna i bardziej skuteczna jest metoda muchowa.

Łowiska na które się wybieramy są stworzone do łowienia dorady zarówno na muchę jak spinning. Poza doradami łowisko pełne jest sumów różnych gatunków, Yatorany-bardzo sportowa ryba( wyglądem przypomina naszego jazia ale temperament ma południowo amerykański.
Do tego z ryb sportowych ogromne i waleczne pacu przypominające wyglądem gigantyczne piranie.
a program pokrótce wygląda tak:
Dzień 1: Wylot z Europy
Dzień 2: Przylot do Santa Cruz ( w zależności od przylotu ) jeżeli wieczorem kolacja ,nocleg w hotelu,na życzenie wyjście klubu nocnego
,;jeżeli w dzień przelot do Trinidad i San Borja, nocleg w hotelu w Las Palmas.
Dzień 3:przelotn awionetką na lotnisko w dżungli. Wsiadamy na duże łodzie i płyniemy do Cucisamy.
Przesiadamy się na canoe łodzie indiańskie i płyniemy w górę rzeki, rozpoczynając łowienie. podział na dwie grupy jedna płynie w górę rzeki Manique druga w górę rzeki Paciene
Dzień 4-10: Poruszamy się w górę rzeki i wędkujemy.
Dzień 11: Powrót do wioski Cucisama i przesiadamy się na duże łodzie.
Dzień 12: Powrót awionetką do San Borja.
Dzień 13: Wylot do Santa Cruz.
Dzień 14: Wylot do Europy

Oto linki z bliźniaczopodonej, słynnej rzeki Tsimane gdzie rzeki i łowy wyglądają dokładnie tak samo jak na El Dorado:
http://www.y...h?v=bxZYDF_7zDU
http://www.y...feature=related
http://www.y...feature=related

W razie zainteresowania proszę o posty e-mail:
grzegorzborowski2@wp.pl
bądź czekam pod numerem telefonu
784903191 Grzegorz
Pozdrawiam

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Odoo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).