Right menu

Szukaj

Reklama


Nawyki

Niestety, ale taki nawyk mamy w całym naszym społeczeństwie, że lubimy nie sprzątać po sobie. Nad wodą jest to szczególnie widoczne.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Zwracam się z ogromną prośbą do koleżanek i kolegów wędkarzy, o zabieranie ze sobą swoich śmieci. I to nie tylko pudełek po robakach, puszkach po kukurydzy, czy workach po zanęcie, ale tych bardziej niebezpiecznych: żyłek, haczyków. Dzielimy się brzegami wód z innymi: turystami, kajakarzami, żeglarzami, myśliwymi. Każda z tych grup stara się dbać o porządek i czystość, choć zdarzają się czarne owce, które zostawią po sobie brud i bałagan. Są tacy, którzy sprzątają po sobie i po innych - i tym chwała. Do napisania na forum skłoniły mnie wydarzenia ostatnich dni: haczyk wbity w stopę dziecka - interwencja chirurgiczna i zastrzyk, mój pies zaplątany w żyłkę podczas podejmowania kaczki z wody (kilka lat temu połknął haczyk z kawałkiem przynęty!!), oraz okaleczenie psa kolegi - skończyło się na wizycie u lek.weta. Za każdym razem, kiedy jestem nad wodą, zaczynam od zbadania terenu, czy czasem ktoś, czegoś nie zostawił, co by mogło być przyczyną nieszczęśliwego wypadku, a mimo to, zawsze coś się znajdzie, a to żyłka, a to szkło z roztrzaskanej butelki (swoją drogą, o co można roztrzaskać butelkę w miejscu, gdzie są tylko trzciny?Chyba tylko o własną głowę). Co ciekawe, jestem gościem śródpolnych oczek, leśnych jeziorek, nad które mało kto zagląda i niewielkich stawów, gdzie nie ma dużej ilości wędkarzy, a wczoraj, przed puszczeniem psa podczas polowania, tylko w jednym miejscu zdjęłam trzy kłęby (!) żyłki! A i tak nie ustrzegłam psa, przed wplątaniem. Wiele razy widziałam ptaki, którym wystawały kawałki żyłki z dzioba, padłe ptaki leśne, z połkniętymi haczykami, łabędzia zaplątanego w siatkę, kormorana z przywiązanym żyłką skrzydłem, nawet kozła z żyłką na parostkach! Cuuuuuuda! Tym zwierzętom nie ma jak pomóc! Jedynym ratunkiem jest posprzątać po sobie, wyplątać żyłkę z gałęzi ile się da, poszukać zgubionego haczyka, przecież nie giną one jak kamfora. Wiem, że nie da rady znaleźć każdego drobiazgu, ale chociaż się starajmy.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka". Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).