Right menu

Szukaj

Reklama


Łowisko poniżej zapory w Dębe.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Widzę, że dla wielu z kolegów po kiju problem zamknięcia łowiska poniżej zapory (od stycznia 2007r) nie istnieje i wyłącznie czytam stwierdzenia, że dobrze się stało, bo była tam rzeź.
Łowisko poniżej zapory to piękny odcinek rzeki, nad który z przyjemnością przyjeżdżałem w piątek, by spędzić miło weekend z dziewczyną i wracaliśmy w niedzielę wieczorem.
Ale nie istotne jest akurat to o czym piszę.
Istotne jest to, że po raz kolejny udowadnia się to wędkarzom płacącym nie małe pieniądze na utrzymanie biurokracji ZG PZW i dziadków tam pracujących, iż interes wędkarzy jest zupełnie na marginesie. Zamyka się odcinek rzeki atrakcyjny wędkarsko, dlatego, że nikt nie może (nie chce) sobie dać rady z kłusownictwem.
Dla mnie np jawnym kłusownictwem, w imieniu prawa są tzw. odłowy kontrolne prowadzone przez PZW. Podał bym tu wiele przykładów. Ale może w innym wątku.
Po to wnosimy składki rok do roku, dodatkowo ponosząc wiele innych opłat dodatkowych związanych z wodami PZW (bo przecież wymyślono, że będą okręgi, żeby zerżnąć więcej kasy) i bardzo proszę o wywiązywanie się PZW ze swoich obowiązków.
Jeśli jest problem kłusownictwa na określonym terenie. A łowisko poniżej zapory, to nie Manchatan, przy odrobinie zaangażowania i chęci Straży Rybackiej i Policji w pół roku problem kłusownictwa w tym regionie by nie istniał.
Ale oczywiście najprościej jest zamknąć cały teren i powiedzieć wędkarzom, że już nie macie prawa tam łowić.
Jest końcówka roku 2014r. Proszę wybrać się nad brzegi omawianego łowiska, a zobaczycie wszędzie co kilkadziesiąt metrów podpórki.
Tak wygląda zamknięcie łowiska dla wędkarzy i udostępnienie go wszystkim tym, co z legalnym wędkarstwem nie mają nic wspólnego.
Moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem tego problemu jest udostępnienie tego łowiska w dawnych jego granicach połowu, od 1 maja do 30 października.
Na okres zimowy może być ten odcinek zamknięty, by rzeczywiście chronić rybę na zimowiskach.
Natomiast w miesiącach letnich tą wodę należy udostępnić wędkarzom.
Proponuję również ustalenia na tym obrębie osobnych limitów połowowych i oczywiście z racji problemów przed 2007 roku,
wzmożonych kontroli na tym odcinku.
Zamknięcie tego odcinka rzeki pokazuje tylko i wyłącznie słabość i arogancję ludzi, którzy biorą od nas wędkarzy pieniądze, nie wywiązując się absolutnie z tego do czego są zobowiązani.

Pamiętaj zawsze, by zabierać swoje śmieci z łowiska.

Załączniki

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Jestem członkiem PZW od 1977 roku i od tego czasu jestem jako wędkarz związany z łowiskiem na rzece Narew poniżej zapory w miejscowości Dębe. Łowię każdego roku głownie wiosną metodą spławikową i znam wielu wędkarzy , którzy tak jak ja preferują tą formę wypoczynku. Całkowicie nie zgadzam się z utworzeniem obrębu ochronnego na odcinku od zapory do miejsowości Orzechowo co jest równoznaczne z zakazem połowów na tym odcinku w okresie całego roku. Argumentem dla zamknięcia w/w łowiska są częste przypadki łamania regulaminu PZW. Uważam, że Państwowa Straż Rybacka oraz Policja powinny stanowczo przeciwdziałać powyższym, ale nie można traktować kilkuset wędkarzy łowiących zgodnie z przepisami na równi z kłusownikami i w konsekwencji zamykać atrakcyjne łowisko dla wszystkich. Ciekaw jestem opinii kolegów na ten temat. Pozdrowienia. jawi

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).