Tomku

Piotr doskonale wie, o czym pisze. Zna doskonale i lubelskie rzeczki, i roztoczańskie a także San. A jest nad wodą często, nie tylko z wędką, choć jako wędkarz jest bardzo skuteczny . Jest także od kilkunastu lat zaangażowany w gospodarkę pstrągową lubelskich rzek. Ma więc dobre porόwnanie.

O sandacze i zaporόwki go nie pytaj, bo to Piotra zupełnie nie interesuje . Pytaj go o pstrągi, lipienie, głowacice – to są te ryby, ktόre łowi. Wynikami się nie chwali, ale jakie ma wyniki, to ja akurat wiem.

Na San rzeczywiście ściągają wędkarze z rόżnych stron, w tym wielu moich kolegόw i są zadowoleini. San jest pod tym względem o tyle wzorcowym łowiskiem, że: jest tam skuteczna kontrola, codzienna (!) strażnikόw zaopatrzonych w nowoczesne środki, także kamery. I ryba rzeczywiście jest. To oczywiście więcej kosztuje, stąd wyższe opłaty za wędkowania. Ale ludzie wolą zapłacić i łowić w rybnej wodzie – czyli jest tak, jak wielokrotnie sam pisałeś, że powinno być. I jest to przykład dla innych, że można.

Jak jest na innych wodach tego Okręgu – nie wiem, nie mam żadnych danych, by krytykować. Wiem, że prowadzą ośrodki zarybieniowe pstrągόw.

San jest przykładem, że można, ale niekoniecznie gotowym wzorcem, bo jak wielokrotnie pisałem, każda woda jest inna. Jako wzorzec można na pewno wybrać: codzienne patrole straży, skuteczną kontrolę wędkarzy i rejestrόw połowόw, urealnienie opłat. To wszystko oprόcz zarybień. Te zasady może każdy Okręg zastosować też i u siebie, jeżli nie na wszystkich od razu, to na wybranych wodach. I chciałbym, aby tak było.
Pozdrawiam
Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Prawdopodobnie największy w Polsce i w Europie społecznościowy serwis wędkarski: Wędkarstwo . Wędkarstwo to hobby tysięcy ludzi, zapraszamy! Oczywiście realizacja oparta o eZ publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).