San, San i San

Tomasz Płonka

Skoro nie słyszę nic innego prócz słowa San, to trudno mi się zgodzić na postawioną w pierwszym poście tezę o "wzorcowym" zagospodarowaniu.
Jeżeli "wzorcowe" zagospodarowanie to mają być spece po 50zł dziennie, to ja mam na to alternatywę. Zamiast wydać 350zł na Sanie przez tydzień i jeszcze 1000zł na paliwo, hotel i zarcie, to wydam na tydzień 1500zł i pojadę do Sandynawii, gdzie przy znośnej pogodzie złowię 3 razy tele ryb i to większych.
Powtarzam, wzorcowo zagospodarowana woda to taka, wktórej wędkarz dobry łowi 20 ryb dziennie, a kompletny neptyk 5 ryb dziennie. Wzorcowo zagospodarowane wody okręgu to takie, gdzie wszystkie ważniejsze rzeczki mają odcinki specjalne spełniające rolę mateczników, poniżej których jak Pan pisze można łowić i mieć dobre wyniki. Wzorcowo zagospodarowane jeziora to bez karpia, amura i tołpygi, na których złowienie kilku linów, szczupaków czy leszczy nie stanowi wiekszego problemu dla w miarę dobrego wędkarza. Jak na razie nie ma takich wód prócz łowisk specjalnych.

Siaty Won!
T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, linki, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).