Right menu

Szukaj

Reklama


Ale

Tomku,

Skoro to jedyne "ale" to nie jest źle. . Zwróć uwagę, że mowa jest o jednym Okrgu, a nie o całym PZW. Koledzy z Ktrosna nie moga odpowiadać za to jak rządzicie się w Twoim Okręgu. A gdybyści dołączyli to byłoby więcej niz 2,5% (dla ścisłości - 6000 ha, a 2,5% wynika z zaokraglenia ).

To się da zrobić.

Natromiast zagospodarowanie nie dokonuje sie w 2-3 lata. I z tego musisz sobie zdawać sprawę. To wymaga przynajmniej dwa razy więcej czasu. Do tego niezbędna jest faza przygotowań. Mając oczekiwania warto dbać o to, żeby były realne. Wiem , że chciałbyś, zeby ktoś to zrobił na 220 0000 ha. Zrób choć na jednym hektarze. Wtedy oceniaj innych.

Dobre wody moga by zorganizowane dla wszystkich rodzajow wędkowania. I da sie to zrobić. Ale nie tyle "się należą", co można, da się je zorganizować jak się chce. To się da zrobić.
Tylko nie groźbą ani prośbą, tylko współpracą, opartą na zaufaniu. Groźba i prośba to żadne "działanie".

Żeby było "tych okręgów" więcej nie zasadza się na pisaniu, proszeniu i grożeniu tylko na podejmowaniu konkretnej dzialalności w każdym z nich z osobna. W kołach i w okręgu, w środowiskach wędkarzy, a także "na zewnątrz". To się da zrobić.

Umniejszasz, umniejszasz i to nieustannie. Z pozycji samozwańczego arbitra, recenzenta i "postulatora".

"Ktoś" nie tylko się stara, ale ma efekty. Co nie oznacza, oczywiście, że nie ma pola do poprawy. Jest, i to duże. Ale o tym pisałem wcześniej. Dziś nie ma rozsądnej konkurencji, motywującej do większych wysiłków. Na szczęście nie bakuje zapału wśród tych, którym wychozi. Bo to doskonały bodziec do działania.

Okręg w Krośnie nie ma do czego dołączać. Bo na prawdę nie ma do czego. Rozumiem, że ten dokument Ci się podoba, ale na prawdę nie ma pod czym się podpisać. Jak kiedy zaczniemy dyskusj o tej tzw. strategii to napisze parę szczegółów.

W odróżnieniu od Ciebie nie jestem skłonny negować wszystkiego. Dawno już pisałem, że sposób zróżnicowania składek w Gdańsku przyjmuje sensowny kierunek. To jest coś, co zostało zrobione, a nie tylko postulowane. Cenię też zastanowienie nad kilkoma istotnymi zagadnieniami. Warto byłoby jeszcze dopwiedzieć sie kto ma zrobic, co i kiedy. Bo to ze strategii nie wynika.

Natomiast warto, żebyś wiedział, że to co postulują Koledzy w Gdańsku zostało już dawno zrealizowane w wielu punktach w Krośnie, w odniesieniu do zagadnień dotyczących Okręgu. Na pewno większośc zagadnień z punktu 1 celów trzyletnich.

Więc dobrze byłoby gdyuby Koledzy w Gdańsku z etapu postulowania przeszli do realizacji i dołączyli do Kolegów z Krosna. Nie wiem, czy się "załapią" jako "drudzy". I czerpiąc z ich doświadczenia zrewidowali swoje zapatrywania oraz stworzyli realny plan zmiany organizacji i gospodarowania Okręgu.

To się da zrobić.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski


Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2072

Liczba listów: 8436

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: Hobbystycznie założona strona genealogiczna Żbikowski oparta o Webtrees. Można znaleźć na niej sporo różnych nazwisk. Bardzo ciekawe materiały źródłowe z parafii Grążąwy.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).