Ludzie

Tomku,

A już myślałem, że Cię perspektywa zostania prezesem kółka wędkarskiego nieco "podrajcowała".

W jednym przyznam Ci rację. Nie znajdę, bo i nie zamierzam szukać, ludzi którzy chcieliby działać na sposób "socjalistyczny". A Ty zdajesz się innego nie znać. Pewnie nawet nie jesteś w stanie go sobie wyobrazić.

Zastepowanie ideologii "socjalistycznej" ideologią "handlarską" z egoistyczną mentalnością wyrosłą z tej pierwszej niczego sensownie nie zmieni.

To potwierdza tylko, że się rzeczywiście nie nadajesz. Że nie masz niezbędnych kwalifikacji przywódczych, pozostając w ciasnych schematach.

Pewnie, że nie musisz "wdepywać" w bagno, bo siedzisz w nim "po uszy" i nie chce Ci się z niego wyleźć. Przecież jak przywoływane przez Ciebie 99% wędkarzy tworzysz PZW jako zgromadzenie tych, którzy chcą tylko łowić a nic innego ich nie obchodzi, którzy są w PZW, bo są zniżki.
Przy tym sądzę, ze w wielkim stopniu projektujesz swoją postawę na innych, dla lepszego samopoczucia przypisując wielu innym swoje "dziadostwo". "W kupie cieplej"?

Nadużywasz też prawa interpretacji, przez nieuprawnione użycie słowa "obecne". Otóż nie napisałem nigdzie, że chcę cokolwiek osiągnąć w "obecnym" kształcie stowarzyszenia. Natomiast stowarzyszenie to zupełnie coś innego niż mamy "obecnie", między innymi za sprawą takich ludzi jak Ty.

Co sądzę o stowarzyszaniu się i o osiąganiu czegokolwiek możesz przeczytać tutaj: http://www.f...=55157&offset=0
http://www.f...=55158&offset=0
http://www.f...=55021&offset=0

Zdaj sobie wreszcie sprawę, że wypisując te wszystkie protesty, żądania, miotając obelgi na wszystko i wszystkich różnisz się tylko ilościowo od "dziadków" siedzących nad glinianką dzień w dzień. Więcej krzyku. Obiecali i nie spełniają. Na tym opierały się "słuszne protesty" tych wszystkich, którzy chcieli i do dziś chcą "lepszego PRL-u".
Bo nie chcesz niczego zrobić dla nikogo. Chcesz, żeby inni robili coś dla Ciebie. I to tak jak Ty chcesz. Zmian tez oczekujesz tylko ilościowych, bo jakościowe Cię przerastają.

Jeżeli ktokolwiek chciałby naocznego przykładu Homo sovieticus to właśnie tu jest. Wyrażony we wzorcowej postaci.

Homo sovieticus to zniewolony przez system komunistyczny klient komunizmu – żywił się towarami, jakie komunizm mu oferował. (...) Gdy komunizm przestał zaspokajać jego nadzieje i potrzeby, homo sovieticus wziął udział w buncie.

• Homo sovieticus nie zna różnicy między swym własnym interesem a dobrem wspólnym. Może podpalić katedrę, byle sobie przy tym ogniu usmażyć jajecznicę.

• Rozdrobniony na tysięczne odmiany indywidualne [homo sovieticus] był stałym towarzyszem chrześcijanina. (...) Zawsze pełen roszczeń, zawsze gotów do obwiniania innych, a nie siebie, chorobliwie podejrzliwy, przesycony świadomością nieszczęścia, niezdolny do poświęcenia siebie ....

ks. prof. Józef TischnerPodsumowujący swoje postawy w ostatnim akapicie wypowiedzi.
Demokracja w Grecji była dla obywateli, którym zależało i którzy współpracowali i tworzyli. Tacy, którzy chcieli mieć zapewnione żadnego prawa głosu nie mieli.

Wbrew Twoim twierdzeniom czyta mnie i zgadza się ze mną wielu ludzi, którym głupawe ankietki nie są do niczego potrzebne, zwłaszcza takie, które miałyby zaspokajać potrzebę utwierdzania się w swoich postawach tych, którzy współtworzą "gnój" PZW w OBECNYM KSZTAŁCIE.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Wędkarstwo ogólnie

Ogólna tematyka wędkarska

Liczba wątków: 2070

Liczba listów: 8434

Drogi panie na Sanie ryby nie wzieły się znikąd. To dzięki ciężkiej pracy oddanych swojej pasji ludzi. Czas wreszcie uwierzyć, że Okręg PZW Krosno funkcjonuje wzorcowo i proszę nie szukać tam dziur bo ich pan nie znajdzie. Lepiej zająć się własnym podwórkiem gdzie jeszcze jest wiele do zrobienia.

Początek

Na czacie
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Napisz do moderatorów, napisz w nim czym chcesz się zająć i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).